Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Sarıkeçe: “Diğer adaylar oy isterken 3 dakika düşünecek”

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Sarıkeçe: “Diğer adaylar oy isterken 3 dakika düşünecek”

İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, köy ziyaretleri, Sazlıdere’de yapılması planlanan FSRU iskelesi, Gökçetepe’ye açılması planlanan kalker ocağı ve Beyendik beldesinde seçmen sayısında yaşanan artışla ilgili değerlendirmede bulundu.

“OY İSTERLERKEN 3 DAKİKA DÜŞÜNECEKLER”

İlçe yönetimiyle birlikte köy ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirten Sarıkeçe, “Köylerimizde durum çok vahim. Diğer partilerden olan arkadaşlarımızın Allah yardımcıları olsun. Oy isterlerken 3 dakika düşünecekler. Vatandaşlarımızın durumu iç açıcı değil. Karacaali köyünde kömür ocağı vakası var. Benim aklım almıyor, birinci derece tarım alanlarının olduğu yerlerde maden ocağı fışkırıyor. Turizmi konuşacağımız yerde kalker ocağı, doğal gaz petrol boru hattı konuşuyoruz. Bunlar benim aklıma, mantığıma yatmıyor. Muhakkak Keşan’ı izleyen değerli büyüklerimiz bunları daha güzel yorumlar.”

“SEÇİMLER GÜNLÜKTÜR, GELİR GEÇER”

Beyendik beldesinde son zamanlarda bir nüfus artışı yaşandığına ifade eden Zafer Sarıkeçe, şunları söyledi: “Siyaset bu olmamalı. Bu tamamen yaşadığınız yeri kirletmektir. Buranın insanlarında geçmişe nazaran bölgeye sahip çıkamama hastalığının belirtilerini görüyorum. İnşallah bu saçmalığa tepki verilir. Seçimler günlüktür, gelir geçer. Ama böyle ucuz işlerden uzak durmakta fayda var diye düşünüyorum.”

“AYNI ŞEYİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE DE YAŞAMAYALIM”

Gıda OSB konusunda değinen Sarıkeçe, “Genelde seçim dönemlerinde ya da aday adaylık dönemlerinde Gıda OSB konusu hemen hortluyor. Sadece partilerde değil, odalarda da aynı şekilde. Erikli’de turizmi konuşmaya başladık. 10 yıl önce ‘turizm turizm’ diye gürültü koparıldı. Saros Körfez’inin karşı tarafı da Çanakkale bölgesine ait. Var mı orada bir deformasyon? Çünkü onlar fuar fuar gezip gelin bize demediler. 10 yıl önce nasıl bir sahil hatları varsa yine aynı şekilde devam ediyor. Keşan’ın göz bebeği Erikli’ye mahvedildi. Turizmi tabii konuşalım, Gıda OSB tabii ki olsun. Şehrimizin gelişmesini ve insanlarımın iş sahibi olmasını istemeyecek kadar deli biri olamam. Çünkü biz buralarda emanetçiyiz. 10 yıl sonra 20 yıl sonra torunlarımız, evlatlarımız gelecek. Bize dedelerimiz emanet bıraktı, biz de bizden sonraki nesillere bırakacağız. Ama temiz bırakmamız lazım. 5-10 bin alt yapılı fosseptiği olan Erikli’ye 100 bin insanı getirttik. Ne oldu? El birliğiyle canım sahillere zarar verdik. Aynı şeyi Organize Sanayi Bölgesi’nde de yaşamayalım.”

(AYHAN GÜLVER)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap