Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > İyi Parti Edirne’de kendi adayıyla seçime girmek istiyor

İyi Parti Edirne’de kendi adayıyla seçime girmek istiyor

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, dün yaptığı açıklamada İYİ Parti’nin Edirne’de kendi adayını destekleyeceğini söyledi.

“KEŞAN’DAN ADAY ADAYLIĞI BAŞVURULARI OLDU”

Demir, “Yerel seçim çalışmalarımız devam ediyor. İYİ Parti, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde ülke genelinde olduğu gibi Edirne ilimizde de Belediye Başkanlığı seçimlerinde iddiası en yüksek partidir. Edirne’den kendi adaylarımızla seçime girmek istediğimizi, hassasiyetimizi genel merkezimize ilettik. Aday adaylığı başvuru sürecimiz sona erdi, çok sayıda başvuru oldu. Keşan’dan da aday adaylığı başvuruları oldu.” dedi.

“ÇOK CİDDİ BİR TEVECCÜH VAR”

Yerel seçimlerde oy oranlarının daha da artacağını ifade eden Demir, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Çok ciddi bir teveccüh var. Vatandaşımız, bizden bir aday bekliyor, seçime girmemizi bekliyor. Bu konuda kanaat önderlerinin de bize baskıları var. Muhakkak bir aday çıkartmamızı istiyorlar. Biz de zaten bu konudaki hassasiyetimizi genel merkezimize ilettik. Vatandaşın teveccühünü göz etmek bizim için çok önemli. Sürecin bu hafta içerisinde sonuçlanacağını tahmin ediyorum. İlk günkü heyecanla, inançla, azimle çalışmaya devam edeceğiz.”

(AYHAN GÜLVER)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap