Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Hüseyin Yıldırım’dan ittifak açıklaması

Hüseyin Yıldırım’dan ittifak açıklaması

AK Parti ve MHP’nin Cumhur İttifakında birleşmesinin ardından MHP Belediye Başkan Adaylığı’ndan çekilen Hüseyin Yıldırım, ittifak ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Yıldırım, hiç bir makam ve mevki talebinin olmadığını, kendisine teklif edilen İl Genel ve Belediye Meclis üyeliklerini de kabul etmediğini belirterek, AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu’na destek vereceğini dile getirdi.

Hüseyin Yıldırım’ın açıklaması şöyle:

Kamuoyuna saygı ile bildirilir
Aziz Keşan halkımızı en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün muasır medeniyetler hedefini yakalama iradesi,milli ve üniter devlet yapımızın muhafazası ve müdafaası,bölgesel güç ve lider ülke 2023 vizyonu, İ’la-yı Kelimetullah yolunda dünya barışına ve adaletin tesisi demek olan “CUMHUR İTTİFAKI” 31 mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde ilçemiz Keşan cumhur ittifakının hedeflerini yarınlara taşımak için cumhur ittifakının Ak Parti Keşan belediye başkanı sayın Mustafa HELVACIOĞLU’nu Devlet BAHÇELİ Bey’in talimatlarıyla destekleneceği, Cumhur İttifakı’nın 31 mart 2019 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde ilçemizi başarılı kılma adına şahsım Hüseyin YILDIRIM olarak sonuna kadar mücadele ve destek vereceğimi,Keşan halkımız başta olmak üzere cumhur ittifakına ve davamıza gönül vermiş arkadaşlarımıza saygıyla arz ederim.

Değerli Kardeşlerim;
*Devletimizin bekası söz konusu iken hangi belediyeyi kimin alacağının hiçbir önemi yoktur.
*Ülke istikbal derdindeyken şahsi ikballerimizin derdine düşmek devlet ve dava adamlığına asla yakışmaz.
*Önce şahsım ve partim değil önce Ülkem ve Devletim anlayışı şahsımın beşikten mezara tek ülküsüdür.
*vatanı kaybettikten sonra,memleketimize bir hizmetimiz bir faydamız olmadıktan sonra,garip ve yoksulun yoldaşı olmadıktan sonra,yetim ve öksüzlerin başını okşamadıktan sonra neyin siyasetini ve neyin başkanlığını yapacağız

Değerli kardeşlerim;
İlahi muhabbetin tecelli etmediği gönül tebessüm yayamaz.Biz İstanbul’dan memleketimize hicret ederken Keşan halkımıza ve siyaset hayatımıza bir ilke ve tebessüm yaymak için geldik. Şahsi ikballerimiz ve siyasi menfaatlerimiz doğrultusunda asla hareket etmedik kalp kırmadık.  Gönüllere tebessüm yaymaya, halkımızın gönül makamına talip olduk. Nefsimizi her daim Allah diyen çobanın bile ayak tozundan aşağıda gördük. Şahsım hakkında nifak tohumları ekilmesin diye, büyüklerimizin şahsıma ısrarla teklif etmiş oldukları gerek belediye başkan yardımcılığı, il genel meclis üyeliği ve liste sıralamasında hiçbir tasarruf sergilemeyip asla kabul etmediğimi, makam ve mevkilerin gelip geçici olduğunu, esas gayenin bu kubbede hoş bir seda bırakmak olduğunu belirtir, Doğduğum günden itibaren devletimin bana hizmet etmesini bir vefa borcu olarak görüyorum.
16 yıldan beri hizmet ettiğim ve Ak partinin kuruluş yılında gençliğimin ilk oyunu Ak partiye kullanarak cumhurbaşkanımız sn.Recep Tayyip ERDOĞAN’la gözlerimi siyasi hayata açtım. Dava Yolunda Devlet ve Beka anlayışı ile Recep Tayyip ERDOĞAN’a yol arkadaşlığı yapmış Devlet adamı sn.Devlet BAHÇELİ’yede en kalbi muhabbetlerimi ve hürmetlerimi iletmek isterim.

Stratejik bir hamle,memleket meselem olarak gördüğüm 31 mart 2019 mahalli idareler seçimlerinde
Milliyetçi hareket partisi Keşan belediye başkan adayı olarak kardeşliği pekiştirici, birleştirici tutumu şahsıma yansımasını şeref olarak addediyorum.
Cumhur ittifakı çatısı altında Ak Parti ve MHP olarak,her iki genel başkanlarımıza da vefa borcumu ve hakkımı ödediğimi düşünüyor, şahsımın görevini yerine getirmiş olduğunu düşünüyor tevazu ve nezaketlerine sığındığımı ifade etmek istiyorum.şahsım olarak her iki partiye ve her iki devlet büyüğüme,bu kutlu yolda cefa çekmiş, çileye talip olmuş tüm kardeşlerime hakkımı helal ediyorum,sizlerinde bana hakkı geçti ise haklarınızı helal etmenizi istiyorum.

31 mart 2019 mahalli idareler seçimlerinin hayırlara vesile olmasını, Keşan halkımızın tercihinin cumhur ittifakı kapsamında Ak parti hizmet belediyeciliğini seçeceklerinden hiçbir şüphem ve endişem yoktur.
Duamız belli duyan belli diyerek, Keşan halkımızı ve bizleri Cumhur ittifakı kapsamında Ak Parti hizmet belediyeciliğine, gayretlerimiz ve yoğun çalışmalarımız neticesinde bizlere nasip, Keşan halkımıza da hayırlı kılsın.
Tüm aziz ve necip Keşan halkımızı en kalbi muhabbetlerimle selamlar, Keşan için beka için durmak ‘’DURMAK YOK YOLA DEVAM’’.

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı