Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Hüseyin Boyalık: “5 yıldır verdikleri hangi sözü gerçekleştirdiler”

Hüseyin Boyalık: “5 yıldır verdikleri hangi sözü gerçekleştirdiler”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, Keşan Belediyesi’ne yönelik eleştirilerde bulundu.
“ÇOCUKLARA VE YAŞLILARA VERDİĞİ SÖZÜ TUTMAYAN CHP BELEDİYESİ’NDEN BİR ŞEY OLMAZ”
Seçim atmosferine girdiklerini ve mahalleleri gezerek halkı dinlediklerinin altını çizen Boyalık, “Keşan’ın düzgün yönetilmediğini defalarca dile getirdik. Bu sebeple halkın teveccühünü almak için sokaklarımızı geziyoruz. Sokaklarda gezerken çocukların olur olmaz yerlerde, inşaat yıkıntıları arasında oynadığını, uçurtma uçurduğunu gördük ve bundan rahatsızlık duyduk. Keşan Belediyesi’nin 2014 yerel seçimlerinde Keşan’a verdiği sözler vardı. Bunlardan bir tanesi de her mahallede gençlerin, çocukların oynayabileceği parkların oluşturulacağıydı. 20-25 tane tutmadıkları söz var. Ancak bizim için önemli olan çocuklar ve yaşlılar. Çocuklara ve yaşlılara verdiği sözü tutmayan CHP Belediyesi’nden bir şey olmaz. Park olarak yapılan yerleri nargile salonuna çeviren bir belediye var. Çocuklarımıza değer vermeliyiz. Keşan’daki çocuk parklarında nargile satışına izin veriliyorsa ve bunların adı çocuk parkıysa, çocuk parklarında sigara bile içilmez. Çocuklarımızı bu kötü alışkanlıklardan uzak tutmalıyız. Bu sebeple Keşan Belediyesi Keşan halkına verdiği çocuk parkı sözünü tutmamıştır. Ama AK Parti Belediyesi olduğunda önce çocuklar ve gençler için ardından da yaşlılar için bir şeyler yapacak. Çünkü yaşlılarımız da bizim için çok kıymetlidir.” dedi.
“SEÇİM BEYANNAMELERİNE BAKIN, TUTULAN SÖZ YOK”
Keşan’da huzurevi yapılması konusunda epey bir yol kat ettikleri ifade eden Hüseyin Boyalık, şunları söyledi: “Keşan Belediyesi bize arsayı imarlı olarak daha 6 ay önce teslim edebildi. 5 yıl önce ‘Keşan’a huzur evi yapacağım’ diye söz veriyorsun, seçim beyannamesi bastırıyorsun ve 5 yıl boyunca bu sözü unutuyorsun. Emin olun ki marttaki seçimlerde de ‘Keşan’a huzurevi yapacağız’ diye beyanat verecekler. Böyle bir mantık yok. Keşan halkını verdikleri sözleri tutmayarak kandırıyorlar. Seçim beyannamelerine bakın, tutulan söz yok. CHP’den aday adayı olacak biri çıkıyor ‘Keşan’a Kent Müzesi yapacağız’ diyor. Kent Müzesi yapmak zaten seçim beyannamenizde var. 5 yıldır niye yapmadınız? Neredesin Keşan Belediyesi? Keşan Belediyesi, hiçbir zaman bu işleri yapma taraftarı olmadı. Keşan’a enerji lazım, enerjik bir kadro lazım. Bu kadro da AK Parti sayesinde Keşan’a gelecektir, Keşan bu hizmeti alacak.” şeklinde konuştu.
“BU İŞLER YAPILDIKTAN SONRA ELEŞTİRİLMEZ, YAPIM AŞAMASINDAYKEN ELEŞTİRİLİR”
“CHP’den aday adayı olan Şenol Yalı’nın, sosyal medyada yaptığı bir paylaşımda pazaryerinin üstünü asma germe sistemiyle kapatacaklarını duyurdu. Pazaryeri projesi eleştirdiğiniz bir projeydi. Bu konuyla ilgili ne düşünüyorsunuz?” sorusuna cevap veren Boyalık, sözlerini şöyle tamamladı: Şenol Ağabeyimiz kıymetli bir mimardır. Ama bu projenin başından sonuna kadar CHP’nin içerisinde olan biri. Bu işler yapıldıktan sonra eleştirilmez, yapım aşamasındayken eleştirilir. İlk günden beri bu projeyi eleştiriyoruz. Oradaki insanlar 2 yıldır eziyet çekiyorlar. Yapıcı eleştiriler lazım, biz yıkıcı değiliz. Yapıcı olmak için Keşan Belediyesi’ni eleştiriyoruz. Pazaryeriniz üzeri kapatılmalı. Keşan’a manifaturacılar için kapalı bir pazaryeri oluşturulmalı. Mevcut alan çok daha güzel değerlendirilebilirdi. Orasının adı pazaryeriydi, belediye binası değildi. Keşan Belediyesi oraya bir beton yığını dikti. Bu, CHP’nin yaptığı en büyük hatadır. Kent Konseyi diye bir şey kurmuşlar, belediyenin arka bahçesi. Kent Konseyi kentin ıslahını, sağlığını düşünür. Niye konuşmuyorlar bu konuda. Biz hizmet etmek istiyoruz. Bu işe kalbini koyacak, emek harcayacak bir kadro lazım. Bu da AK Parti’de var. Bizler bu işe talibiz. Keşan’ın başarıyla 5 yıl içinde havasını, suyunu, yolunu değiştireceğiz. Keşan’da huzurla yaşayacağız.”

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı