Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Helvacıoğlu’ndan Belediye Başkanlığı’nda ilk açıklama “Keşan’ın Belediye Başkanı olacağım”

Helvacıoğlu’ndan Belediye Başkanlığı’nda ilk açıklama “Keşan’ın Belediye Başkanı olacağım”

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 10 Nisan’da Belediye Başkanlığı görevini devraldıktan sonra 11 Nisan’da ilk kez basın açıklaması yaparak durum değerlendirmesi yaptı.

Helvacıoğlu, makamında gerçekleştirdiği basın açıklamasında, görevindeki ilk günü ve kısa vadede yapacağı çalışmalarını gündeme getirdi. Gün boyunca hayırlı olsun ziyaretine gelen Keşan’lılarla bir araya gelen ve gelen misafirleriyle bire bir ilgilenen Helvacıoğlu, programın geri kalan bölümünde ise basın mensuplarına zaman ayırdı.

10 Nisan’da mazbatasını aldıktan hemen sonra bugün sabah 07.00’de mesaiye başladığını dile getiren Helvacıoğlu“Mazbatayı aldık, Keşan Belediye Başkanlığı’nı resmileştirdik. Seçim bitti, Allah’ın izniyle görevime başladım. Dün saat 16.30’a kadar devir teslim töreni gerçekleşti.Bugün sabah 07.30’dan sonra birim amirlerimizle bir tanışma ve bilgilendirme toplantısı yaptık. Bu toplantı 9.00’a kadar sürdü. 1.5 saat süren toplantıda müdürlerimizi tanıdık onlardan birimleri ile ilgili bilgiler aldık. Bütün müdürlerimize rapor hazırlamalarını söyledik. Envanterimizi çıkarıyoruz. Bütçemizi bilmemiz lazım,  ne var ne yokumuzu bilmemiz lazım. Bu anlamda hepsi talimatları aldılar. Pazara kadar derslerini çalışacaklar, bütün belediyemizin mal varlığı harcı borcu her türlü çalışan personelimizin veri tabanını ortaya çıkardıktan sonra bizim hızlı bir şekilde pazartesinden sonra planlama yapmamız lazım. Bütçemize göre çalışmalarımızın yol haritasını çıkarıp buna göre hareket edeceğiz. Bugün halkımızın tebriklerini kabul ediyoruz, halkımızın tebriklerini kabul ediyoruz, 13 Nisan 2019 Cumartesi günü de tebrikleri kabul etmeye devam edeceğim. Cumartesiden sonra önümüzdeki hafta öğleden sonraları yarım gün tebrikleri kabul edeceğiz.

Keşan Belediyesi’nin sistemini ve mali yapısını tanıdıktan sonra yatırım bölümüne geçeceklerini dile getiren Helvacıoğlu; “Sistemi tanıdıktan sonra uygulamaya ve eylemlerimize başlayacağız. Bir bütçeyi görelim, belediyemizi tanıyalım. Belediyemizin emarını çekeceğiz. Belediyemizin durumunu görelim, ondan sonra acil eylem planımızı ortaya koyacağız. Ama bugün bunu tanımadan doğru olmaz. Önce belediyemizin halini vaktini görmemiz lazım. Belediyemizin bütçesini ve mali yapısını görmemiz lazım. Belediyemizin personel yapısını görmemiz lazım. Kısacası belediyemizi tanımamız lazım.O yüzden şahsıma brifingler verilecek, pazartesiden sonra bir araya gelerek bu toplantıları yapacağız. Sabahleyin günümüz aydın olsun diye anonsumuzu yaptık. Kendi sesimden halkımıza seslendim. Bu benim için büyük bir heyecan oldu. O da güzel bir çalışma örneği oldu. Gönül belediyeciliğimiz hiç kesilmeyecek, ama kimse yarın sabahleyin hemen hızlı bir şekilde düzenleme, bir sihirli değnek beklemesin. Çünkü bu sihirli değneğimiz çalışarak olacak. Bu sihirli değneğimizi hep beraber göreceğiz. İlimize ilçemize siyasi kurumlarımıza rapor sunacağız. Niye erken hazırlanıyorum,  5 gün içersinde meclis toplantısı yapacağız. Bu meclis toplantısından sonra meclisimize de bilgi vermek için çaba sarf ediyorum. Meclisimize bilgi hazırlayacağız, meclisimize rapor hazırlayacağız. Yeni meclisimizde 25 arkadaşımızla toplanacağız. 25 meclis üyemiz bizim için birdir beraberdir. Keşan için varız, kazanan Keşan olmuştur, seçimin kaybedeni olmamıştır onu söyleyeyim. Beraber çalışacağız. Benim artık 4 tane başkanım var, Ak Parti Keşan İlçe Başkanım Gürcan Kılınç, Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Başkanım Özgür Heves Yıldız, İyi Parti Keşan İlçe Başkanım Zafer Sarıkeçe ve Milliyetçi Hareket Partisi Keşan İlçe Başkanım Hüseyin Zümbül beni başkanlarımdır. Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkanı olarak seçildim, ama artık halkın belediye başkanıyım, bunu ifade etmek istiyorum. Kimse Adalet ve Kalkınma Partisi’nin başkanıyım diye herhangi bir kafa karışıklığına veya tedirginliğe girmesin. İşe başladık zaten hemen, bir problem olmadığını herkes görecek ve görüyor da, yarın da görecek öbür gün de görecek.

5 yıl sonra Keşanlıyım diyen herkesin gurur duyacağını dile getiren Helvacıoğlu; “Modern Keşan’ı 100.yıla hazırlayan Cumhuriyetimizin 100.yılı olan 2023’e kadar hazırlayacağımız Keşan’ı herkes kucaklayacak. Daha netine gireyim 5 yıl sonra Keşanlıyım diye herkes gurur duyacak. Tabi ilk günler önlem günleri, tedbir günleri, hazırlık günleri, hazırlama günleri, dayanışma günleri, alışma günleri bunları yaşayacağız. Ama sonuçta iyi olacak, bizim hedefimiz orta ve uzun vade de Keşan’ın daha iyi yerlere gelmesi için çaba sarf edeceğiz. Personelimizin performansını ölçeceğiz, verimliliğini ölçeceğiz. Taşlar yerinden oynayabilir ama bu taşlar şehrimizin halkı için yerinden oynayabilir, personelime de söyledim. Hepsi Keşan’a hizmet için çalışıyorlar, bana hizmet için değil. Belki manşetiniz olacak en önemli şeyi söyleyeyim, hızlı olacağız, tasarruflu olacağız, yenilikçi olacağız, şeffaf olacağız ve dinamik olacağız. Bunlar kesin olacak. Bunların altında da gönül belediyeciliği hiç eksik olmayacak. Vatandaşımıza çok yakın olacağız, vatandaşımıza yakın olmak bizim birinci prensibimiz. Sonra saydığım 5 madde. İki kere iki dört diyen başkan olmak istiyorum. Her şeye hakim olmak değil, herşeyi iyi yönetmek, herşeyi paylaşmak en güzel başkanlık diye düşünüyorum. Yolumuz açık olsun, Keşan iyi günlere layık, Keşan iyi şeylere layık bunu da Ak Parti Belediyeciliği’nde Cumhur İttifakı Belediyeciliği’nde ama herkesi kucaklayarak göstermek istiyoruz, yaşamak istiyoruz. Bu mekanda Mustafa Helvacıoğlu oturuyorsa Keşan güven içinde olmalı, bu mekanda Mustafa Helvacıoğlu ve 25 Meclis üyesi oturacaksa bütün Keşan halkı huzur güven içinde olmalı.Onlar bize güvensinler, sabretsinler, gerisi kolay. Bizler tüm meclisi yapımızla da hep beraber çalışacağız. Bu saatten sonra siyasi kutuplaşma siyasi yarış kalmamıştır. Bu saatten sonra siyaset tablosu sadece ilçe kurullarımızda kalmıştır. Belediyede hizmet ağır basacaktır. Yakamızdaki rozetimiz Keşan Belediye Başkanlığı rozetidir. Gururla bu görevimi 5 sene yapacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın. Halkın takdiri budur. Halkın iradesi budur, ben halkıma borcumu ödemek için çok çalışacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın.”

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı