Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Helvacıoğlu, İzzetiye ve Cumhuriyet Mahallesi’nde binlerce kişiye hitap etti

Helvacıoğlu, İzzetiye ve Cumhuriyet Mahallesi’nde binlerce kişiye hitap etti

İZZETİYE ARTIK HİZMET GÖRECEK!

İZZETİYE ARTIK HİZMET GÖRECEK!#Cumhurittifakı#YaparsaHelvacıoğluYapar

Mustafa Helvacıoğlu paylaştı: 25 Mart 2019 Pazartesi

Cumhur İttifakı AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, mahalle mitinglerine 23 Mart 2019 Cumartesi İzzetiye Mahallesi ve 24 Mart 2019 Pazar günü Cumhuriyet Mahallesi’nde devam etti.

Helvacıoğlu, iki mitingde binlerce vatandaşa hitap etti.

İZZEYİYE MAHALLESİ MİTİNGİ

23 Mart 2019 gerçekleştirilen mitinge oluşturulan araç konvoyu ile gidildi.

Keşan Gençlik Merkezi önünden başlayan konvoy saat 20.30 sıralarında İzzetiye Mahallesi’ne geldi.

Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Zümbül, AK Parti Kadın Kolu Başkanı Nuriye Altın, MHP Kadın Kolu Başkanı Fatma Çakıcı, AK Parti Gençlik Kolu Başkanı Burak Akça, Keşan Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Duman, belediye meclis üyesi adayları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mitinge ilk olarak söz alan Kılınç, “31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kaldı. Çok çalışıyoruz. Sizlere hizmeti götürmek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. İzzetiye Mahallesi yeteri kadar belediye hizmetlerini alamıyor. Mahalle olarak bağlandığı günden bu yana su sorunu var. Bugün bu sorun hâlâ devam ediyor. Düğün salonunuz yok. Hizmet yok! Bugün İzzetiye Mahallesi’nde yola malzeme döktük. Onarımını yapıyoruz. Artık değişim şart. Keşan Belediyesi’nin Keşan’ı idare etme gücü yok. Genç, çalışkan bir meclis ve belediye başkan adayımız var. Mustafa Helvacıoğlu var! Destek olun, güç verin Keşan’a Helvacıoğlu eli değsin. Keşan’da bir şey değişecek hizmet değişecek. Göreceksiniz! 5 yıl daha zaman kaybetme lüksümüz yok.” dedi.

HELVACIOĞLU: “HERKES YENİ BİR BAŞLANGIÇ İÇİN SABIRSIZ”

Daha sonra söz alan Mustafa Helvacıoğlu, “Görüyorum ki herkes yeni bir başlangıç için sabırsız. İzzetiye ve Paşayiğit Mahallesi’nin ardından Büyük Cami Mahallesi’nde yaptıkları mitingde ‘Keşan’da ilk mitingimizi yaptık’ dediler. Ne demek bu biliyor musunuz? İzzetiye’yi Paşayiğit’i Keşan’dan saymıyorlar. Sizleri yok sayıyorlar. Her konuda kibirliler, İzzetiye’yi unuttular. Sorunlarınızı biz gündeme getirdik, hatırladılar.  ‘Çocuklar, gençler, kadınlar’ demeye başladılar. Ama bizim inancımız da sevdamızda büyüyor. İzzetiye’mize yıllardır mesafeler değil, hisler uzak kalmış. Keşan’a yapılan ihmaller, İzzetiye’mizi de etkiliyor. Ama artık yeter diyoruz! Partizanlık yap, yakınını al, torpil yap, liyakatine bakma, akrabanı bul, kızını getir, oğlunu getir, damadını getir… Yeter yahu! Sorunların temel sebebi nedir ‘ben bilirim’, ‘ben yaparım’, ‘sen de mecbursun’ anlayışıdır.  Keşan’da yaşayan her vatandaşımız kazanacak. Onun bunun fakiri yok. Şunun bunun adamı yok. Ne diyor Yunus‘Bölünürsek yok oluruz, bölüşürsek tok oluruz.’şeklinde konuştu.

“ATATÜRKÇÜLÜK BİR PARTİNİN İNİSİYATİFİNE Mİ KALDI?”

Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “İzzetiye’nin hizmete ihtiyacı var, ideolojiye değil. Keşan’ın sorunlarını ideolojik bir perdeyle örtüyorlar.  Atatürkçülük bir partinin insiyatifine mi kaldı? Bizim farkımız gönül belediyeciliği olacak. Ne diyoruz; gönülden yaparsan gönüller kazanırsın. Gönüller yapmaya geliyoruz. Keşan’ı almaya değil, kendimizi Keşan’a vermeye geliyoruz.”

Konuşmanın ardından miting sona erdi.

CUMHURİYET MAHALLESİ MİTİNGİ

Cumhuriyet Mahallesi mitingi ise 24 Mart 2019 Pazar akşamı yapıldı.

Dr. Tayyip Akalın Caddesi üzerinde bulunan SKM önünde oluşturulan kortej Hastane Caddesi Üzerinden Cumhuriyet Mahallesi’ne yürüdü.

Mitinge; AK Parti MKYK Üyesi ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Zümbül, AK Parti Kadın Kolu Başkanı Nuriye Altın, AK Parti Gençlik Kolu Başkanı Burak Akça, Keşan Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Duman, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlk olarak kürsüye gelen Fatma Aksal, “Biz hayal kurmuyoruz. 1 Nisan’da AK Parti İktidar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan! Bu akşam mitingin sonunu göremiyoruz! Sadece yol ve kaldırım sözü vermiyoruz. Maalesef Keşan’da belediyecilik hizmetlerini çözemedik. Ama şimdi daha fazlasını hedefliyoruz. Şu Keşan Belediyesi’ni alırsak çalışkan başkanımla el ele vereceğiz. Bugün bizden iş istiyorsunuz ama 5 sene sonra biz size geleceğiz iş istiyor musunuz diye. Keşan bizim sevdamız, aşkımız. Daha iyi bir Keşan hak ediyoruz. İnşallah çok güzel hizmetlere imza atacağız. Bize destek olun, güçlü şekilde Ankara’ya gidelim. O zaman ne istersek alırız! 5 yıl sonra çok daha güzel bir Keşan olacak. Ne diyorlar; ‘Biz Atatürkçüyüz, Cumhuriyetçiyiz.’ Biz de en az onlar kadar Atatürkçü ve Cumhnuriyetçiyiz! Biz Atatürk’ün hedef gösterdiği muhasır medeniyetler seviyesine ulaşmak istiyoruz. Açıklanan projelerden daha fazlasını yapacağız.” şeklinde konuştu.

MUHSİN YAZIOĞLU’NU UNUTMADI

Daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, vefatının 10. yılında rahmetle anarak; Dürüstçe yaşadı Bayrak aşkıyla geçen helal bir ömrü 10 yıl önce bugün sahibine teslim etti. Bugün Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadete erişinin 10. yıl dönümü, ruhu şad mekanı cennet olsun.” dedi.

“BİZİM BELEDİYE BAŞKANLIĞIMIZI KABUL ETMİŞLER”

Helvacıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Her mahallemizin sorunları için önceden anket yapıyoruz. Cumhuriyet mahallemizin ilk sorunu yol ve kaldırım, ikinci sorunu güvenlik, ardından temizlik, altyapı, park ve yeşil alan ile madde kullanımı öncelikli sorunlarımız. İş sorunu ile en büyük problemimiz. Keşan’ın geleceğini birlikte inşa edeceğiz. Her mahallemize çocuk oyun evleri, kreşler ile çocuklarımızı eğitimle büyüteceğiz. Belediye çalışanlarımızla, tüm mesai arkadaşlarımızla 1 Nisan sabahı el ele omuz omuza, kol kola Keşan için, hizmet için, yarınlar için, Cumhur İttifakıyla beraber belediyemizin kapısından içeri gireceğiz. Keşan’ı Türkiye’nin marka ilçesi yapmaya hazır mısın? Söz veriyorum; heyecan ve kararlılıkla birlikte yöneteceğiz. Cumhuriyet Mahallemize hizmet etmek en öncelikli görevimiz olacak. Cumhuriyet Mahallemiz hak ettiği değere kavuşacak. Cumhuriyet Mahallesi; pırıl pırıl, sükûnetini koruyan, park ve bahçeler ile gençlere etkinlik ve spor sahalarının yapılmış olduğu bir mahalle olacak. ”

Konuşmaların ardından miting sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı