Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Helvacıoğlu: “Güzel günler bizleri bekliyor”

Helvacıoğlu: “Güzel günler bizleri bekliyor”

 

HaberKeşan paylaştı: 1 Nisan 2019 Pazartesi

31 Mart 2019 Pazar günü Keşan’da yapılan yerel seçimde kesin olmayan resmi sonuçlarına göre 11 oyla Keşan Belediye Başkanlığı’nı kazanan Mustafa Helvacıoğlu, dün 100 Yıl Pasajı’nda bulunan AK Parti İlçe Binası’nda basın toplantısı düzenledi.

Saat 14.00’te başlayan toplantıya; AK Parti Edirne Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Dr. Fatma Aksal, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Yenimuhacır Belediye Başkanlığı’nı kazanan Mustafa Türker, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın, il genel ve belediye meclisi üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

KILINÇ: “KEŞAN AK BELEDİYECİLİK İLE TANIŞIYOR”

Toplantıda ilk olarak konuşan AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, 31 Mart yerel seçiminin geride kaldığını belirterek şunları söyledi: “Hayırlısıyla seçimi kazandık bundan dolayı çok memnunuz. Keşan’ı AK Belediyecilik ile tanıştırmak istiyorduk hayırlısıyla bugünden itibaren ilçemize AK Belediyecilik gelmiştir. Hizmetlerimize başlıyoruz. Bundan sonra Keşan’a hizmetin gelmesi daha hızlı bir şekilde gerçekleşecek. Milletvekilimiz Sayın Fatma Aksal’ın sayesinde ve destekleri ile Keşan yeniden doğacak. Bundan sonra her şey Keşan için diyoruz. Gece gündüz çalışacağız. Durmak yok yola devam.”

AKSAL: “İPSALA’DA ÜZÜLDÜK”

 

Yerel seçim sonuçlarının vatana ve millete hayırlı olması temennisinde bulunarak sözlerine başlayan AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, çok çalıştıklarını ve kazanmaya inandıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “İnanmak başarmanın yarısıdır dedik ve başardık. Keşan’da çok mutluyuz. Ancak gönlüm Edirne merkezi de almak isterdi. İpsala’da üzüntülüyüz, Havsa’yı aldık. İdeoloji değil hizmet kazansın dedik, gelin Edirne’ye hep birlikte güzel işler yapalım, Edirne’ye hizmet kazandıralım dedik.”

“SÖYLENECEK ÇOK SÖZ VAR AMA…”

Seçimlerde AK Parti’ye gösterilen teveccüh nedeniyle Keşanlılara teşekkür eden Aksal, “Tercihlerini hizmetten yana yaptılar. İnşallah Keşan’a çok güzel hizmetler gelecek. Söylenecek çok söz var ama her zaman dediğimiz gibi çok konuşan değil, çok çalışan olacağız. Tüm dava arkadaşlarıma bir kez daha çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“KEŞAN BİZDEN ÇOK ŞEY BEKLİYOR”

5 yıl sonra bambaşka bir Keşan olması için canla başla çalışacaklarını da ifade eden Fatma Aksal, “Bu seçimin sonucunda kazanan sadece Keşan oldu, tüm Keşanlılar oldu. Seçim sürecinde herkes çok çalıştı. Burada Cumhur İttifakımız vardı. Ben MHP Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Zümbül arkadaşımıza ve tüm MHP’li kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Çok güzel ve uyumlu bir şekilde çalıştık. Artık yapacak çok işimiz var ve esasen şimdi başlıyor. Keşan bizden hizmet bekliyor. Yetki verin Keşan’ı değiştirelim, yetki verin Keşan’ı bambaşka bir yer yapalım dedik. Zaman çok çabuk geçiyor. 5 yıl çok çabuk geçecek onun için durmak yok yola devam diyoruz.” diye konuştu.

HELVACIOĞLU: “DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞADIK”

Toplantıda son olarak konuşan Mustafa Helvacıoğlu, sözlerine uzun ve yorucu bir seçim maratonunun önceki akşam bittiğini kaydederek başladı ve şöyle sürdürdü: “Yüksek katılımlı bir seçim oldu. Keşanlı vatandaşlarımız bu konuda duyarlıydı ve herkes sandığa koştu. Bu nedenle Keşanlılara teşekkür ediyorum. Demokrasi şöleni havasında bir seçim yaşadık. Hiç bir olayın çıkmadığı bahar havasında bir seçim oldu. Bu bahar Keşan’da Cumhur İttifakı’nı getirdi. Martın sonu Cumhur İttifakı oldu. Bundan böyle Keşan’da daha güzel günlere doğru hep birlikte yürüyeceğiz.”

Keşan’a hizmetin gelmesi için herkesle çalışmak istediklerini ifade eden ve “Bunun için kiminle yürüyeceğiz?” sorusunu sorup cevabını da veren Helvacıoğlu, “CHP’li ve İYİ Parti’li dostlarımızla, Keşan Cumhur İttifakı’nın tüm mensuplarıyla, bu ittifaka gönül vermiş herkesle. Kısacası köy, beldelerimiz dahil Keşan’da yaşayan 84 bin vatandaşımızın belediye başkanı olacağım.” dedi.

“UMUTLAR BOŞ ÇIKMAYACAK”

Konuşmasına seçim sonuçları hakkında bilgi vererek devam eden Helvacıoğlu, Pazar günü Keşan’da sandıklardan belediye başkanlığı için 38 bin 469 geçerli oy çıktığını ve bu oylardan 18 bin 414’ünü Cumhur İttifakı olarak aldıklarını kaydetti. Keşan İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nın şahsının Keşan Belediye başkanlığını kazandığını onayladığını ancak bunun yapılacak olan itirazlar sonunda netlik kazanacağını söyleyen Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Mazbatamı aldıktan sonra Keşan’a hizmet etmeye sabırsızlanıyorum. Bundan sonra Keşan hizmete doğru yürüyecek bundan hiç kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın. Hiç kimsenin umutlarını boşa çıkarmayacağım konusunda buradan bir kez daha söz veriyorum.”

Keşan Belediye Başkanlığı’na giden yolunu anlatan ve bu yola 8 ay önce baş koyduğunu söyleyen Helvacıoğlu, “4 Temmuz 2019 tarihinde Keşan Belediye Başkanlığı’na aday olacağımı açıkladım ve AK Parti’ye üye oldum. Cumhurbaşkanımızın bana verdiği yetki doğrultusunda bu ile kolları sıvadık ve yollara döküldük. Sayın Cumhurbaşkanımıza kendisini mahçup etmeyeceğimiz sözünü vermiştim. Sayın Milletvekilimizin desteği, ilçe teşkilatımız ve diğer parti organlarımızın, gönüllü dostlarımız, bütün ailem yanımdaydı. Bu kararlı yolda hep birlikte yürümeye ant içtik. Sonunda Keşan kazandık, bu seçimin sonucunda Keşan kazanmıştır. Ne Helvacıoğlu, ne Cumhur İttifakı, ne Millet İttifakı. Cumhur İttifakı’nın önderliğinde ve Cumhurbaşkanımızın bana verdiği yetki doğrultusunda kazanan Keşan olmuştur. İş bitmedi yeni başlıyor. Şimdi Keşan’a hizmet etme zamanı. Bu süreç hepimizi el ele, omuz omuza, yürek yüreğe gönül belediyeciliğine götürecek. Keşan’ın geleceği, kaderi bundan sonra daha güzel ve parlak olacak. Çocuklarımız için daha güzel bir Keşan geliyor. Seçim çalışmaları sırasında gerçekleştirdiğimiz mahalle mitinglerinde verdiğimiz her sözün arkasındayız. Her konuştuğumuzun, sözümüzün de arkasında duruyoruz. Bu sonucun, Keşan’ı mutlu ettiğini görüyorum. Tablonun bu şekilde çıkması, Keşan’ın bize olan güveni, bize teveccüh etmesi aşikâr ortadadır.” diye konuştu.

“İYİ BİR MÜCADELE OLDU”

Helvacıoğlu, sözlerine 31 Mart yerel seçimi sonucu Keşan Belediyesi’nde oluşan belediye meclis yapısı hakkında görüşlerini açıklayarak devam etti.

Helvacıoğlu, bu konuda şöyle konuştu: “Meclis yapısında sonuçta Keşan Belediyesi’ne 25 tane meclisimiz yönetecek. 25 tane dostumla el ele kol kola mazbatayı aldıktan sonra Keşan için birlikte çalışacağımızdan, yine bizim tarafımızdan kimsenin kuşkusu olmadığını söylüyorum. Bunu her türlü her halükârda Keşan’a hizmet etmeyi and içtik. Bizim ne muhalefet kanadında, ne iktidar kanadında diye bir çabamız olmayacak. Keşan Belediye Başkanının önderliğinde, meclisimizle ve verdiğimiz sözlerle yolumuza devam edeceğiz. Millet ittifakına da teşekkür ediyorum. Onların da gayreti oldu. İyi bir mücadele oldu. Meclise giren, girmeyen tüm arkadaşlarımızı da saygıyla selamlıyorum.”

“KEŞAN’IN HİZMETE İHTİYACI VAR”

Helvacıoğlu, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “İfadelerimde olduğu gibi geçmişin, günümüzün ve geleceğin belediye başkanı vizyonuyla hareket edeceğimi, birlikte çalışacağımın da altına çizerek sizlerle paylaşmak istedim. Gençlere, kadınlara, esnafa, iş insanlarına, her yaştan, her kökenden, her hayat tarzından hemşerilerime, en çok da bu şehrin geleceğine olan çocuklarımıza inanarak yola çıktık. Bu inancımızı hiçbir bir zaman kaybetmedik. Biz yürüdük, millet arkamızdan geldi. Bu çalışmayı birlikte yaptığımıza inandık. Sosyal medya ekibime, buradaki tüm çalışanlarımıza, basınımıza, başta milletvekilim olmak üzere emeği geçen herkese alınlarını öperek teşekkür ediyorum. 84 binin belediye başkanı olmaya çalışacağız. İnşallah mazbatayı aldıktan sonra göreve başladığımız andan itibaren heyecanımız hiç bitmeyecek ve bu zaferin başlangıcı olacak. Çünkü sorumluluğumuz ağır. Geleceğimize büyük sorumluluk yüklendi. Bu sorumluluk, Keşan adına geçmiş olan Keşan’ın gelişmişliğinin tamiri, onarımı, yenilenmesi güncelleşmesi zaman alacak. Ama iktidarımızın 5 yıl içinde bütün büyükşehirlerimizin desteklerini alarak, yine bakanlarımızın desteklerini alarak, bugünden itibaren şahsımı bütün bakanlarımız aradı ve bizleri onore ettiler, desteklerini vereceklerini söylediler. Çünkü Keşan’ın selamını Cumhurbaşkanımıza götürmek kadar kıymetli bir şey yoktu bu yolculuğumuzda. İnanıyorum ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da Keşan’a gereğini yapacak. Bundan da kimsenin kuşkusu olmasın. Cumhur İttifakı’nı unutmamak lazım. AK Parti ailesi olarak öncelikle kendimiz çıktık bu yola. Ancak son dakikada da olsa Keşan’ın birliği, bütünlüğü için Cumhur İttifakı yaptık. Sayın vekilimin çabaları çok oldu. Cumhur ittifakında ilçe başkanlarım, il başkanlarım, tamamen yönetim kadrolarımızla el ele kol kola vererek, Keşan’ın geleceğine fedakârlık yaptık. Arkadaşlarımız iki istedi, üç verdik. Ama bunların hakkını da vermek Keşan’a vesile olmaktı sebebi. Çünkü Keşan’ın hizmete ihtiyacı vardı. Birliğe-beraberliğe, enerjiye ihtiyacı vardı. Keşan’ın yarın sabahtan itibaren yüzü de, rengi de, şekli de her türlü enerjisinin de değiştiğini göreceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Güzel günler bizleri bekliyor. Salonda olan tüm hemşerilerim dahil, bütün Keşan halkına bizi destekleyen, bizler ama sevinç gözyaşı, ama üzüntü gözyaşı döken, sokaklarda soğukta gezen, eşini, işini bırakan, aşını bırakan, sevgi seli içinde bu yolculuğumuzda beraber olan bütün dostlarımı saygıyla selamlıyor, herkese teşekkür ediyorum.”

“HAKKIMI HELAL EDİYORUM”

Konuşmasında CHP Keşan Belediye Başkan adayı Şenol Yalı’ya da seslenen Helvacıoğlu, “Mitinglerde rakip arkadaşım, Şenol Yalı’ya da bir şeyler söylemek istiyorum. Arkadaşım biraz gergin bir mücadele yaptı ama o benim arkadaşım. Belki o bana kötü şeyler söyledi, belki çok ağır cümleler sarf etti ama ben ona hakkımı helal ediyorum. CHP’li dostlarıma da, İYİ Parti’li dostlarıma da ilçe başkanlarına da, milletvekillerine de, onların yönetimlerine hakkımı helal ediyorum. Keşan’ı beraber yöneteceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Çünkü bizlerin birbirimize, birlikte çalışmaya ihtiyacımız var. Keşan için beraber bu yolculuğa çıkacağız. Artık Keşan zamanı, artık hizmet zamanı. Şimdi belediyeye halkın eli değme zamanı. Şeffaf ve hesap verilebilirlilik bir yönetim anlayışı olacak. Her meclisimizde, her yaptığımız etkinliklerde basınımız, sosyal medyamız ve halkımız evinde de otursa, işinde de otursa artık belediyede neler olacağı görecek, neler olacağı yaşayacak. Şeffaf bir yönetimle bu işleri gerçekleştireceğiz. Hiç kimse, Mustafa Helvacıoğlu ve ekibini iki kere iki dördün dışında başka bir sonucu beklemesin. Biz adaletli, düzen içinde ve tecrübelerimizi yansıtarak bu işi yapacağımızı söyledik. Bunu da başaracağız, bunda da sözümüz söz. Projeler konusunda da en kısa zamanda beraber bu işlere yarından itibaren başlayacağız. Bu konuda sayın vekilim başta olmak üzere Cumhurbaşkanımıza bütün Keşan halkımızın selamlarını gönderiyoruz. Cumhur İttifakı’nın belediye başkanlığı 11 oyla alındı ve şahsıma teveccüh edildi. Bunu tutanaklarla gerçekleşti, zabıtlara geçti. Şimdi bizim mazbatayı bekleme dönemimiz geliyor. YSK’nın takvimini bekleyeceğiz. Mazbatayı aldıktan sonra meclis üyelerimizle beraber bu yolculuğa başlıyoruz. İnşallah 5 yıl içinde Keşan’ın önemini, Keşan’ın çehresini, Keşan’ın gelişimini birlikte yaşayacağız ve bu enerjiyi birlikte paylaşacağız. Keşan Belediyesi’ne gitmeyi sabırsızlanıyoruz. 3-4 Nisan’ı herhalde bulur. Sabah Mehmet Özcan başkanım aradı, ‘Artık koltuğu devretmek istiyorum. Gel hizmete başla.’ dedi. Çok memnun oldum. Ben de dedim ki ‘Başkanım seni en iyi şekilde biz uğurlayacağız, en iyi şekilde devir teslimi yapacağız. Hiç merak etmeyin.’ Kendisine teşekkür ettim. Nezaketinden dolayı şahsına huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyorum.”

Helvacıoğlu’nun konuşmasının ardından toplantı sona erdi.

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı