Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Helallik istedi…

Helallik istedi…

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Keşan Millet İttifakı’nın 20 Mart 2019 Çarşamba akşamı gerçekleştirilen mitinginde halktan helallik istedi.

 “HATALARIM VARSA AFFEDİN”

Seçim çalışmalarına katılmak üzere izne ayrılan Özcan“Değerli Keşanlılar en az üçte birinizde bıçak izim var. İnsanoğlu hatalıdır. Önemli olan hatayı bilerek yapmamaktır. Yetişemediğimiz yerler olmuştur, hakkınızı helal edin. Hatalarım varsa ki bilerek yapmamaya çalıştım onları da affedin.” dedi.

Özcan’ın hakkını helal etmesi ve vatandaşlardan helallik istemesinin ardından, coşkulu kalabalık da Başkan’a yüksek bir sesle ‘Helal olsun.’ yanıtını verdi.

“BİR PİSLİĞE, BELAYA BULAŞMADAN 15 YILIMI YAŞADIM”

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, kalabalık, basketbol sahası ve açık hava

Konuşmasına “Ne partimi ne de şahsımı ve ailemi kötü duruma düşürecek bir pisliğe, belaya bulaşmadan 15 yılımı yaşadım ve Keşan’a da dolu dolu şeyler yaptım. İşte o onur ve gururla sizleri selamlıyorum.” diyerek sözlerine başlayan Başkan Mehmet Özcan, başkanlık görevinin sona ermesinin ardından, Şenol Yalı’ya danışmanlık yapacağını ve elinden geldiğince bildiklerini aktaracağını söyledi.

“DENİZ BİTTİ BOL KESEDEN ATIYORLAR”

Konuşmasının devamında iktidar partisine eleştirilerde bulunan Başkan Özcan“Hatırlar mısınız 2014 seçimlerinde ‘doğal gazı size getiririz ama bize oy verirseniz’ dediler. Ne yaptı Keşan onlara oy vermedi biz de doğal gazı getirdik mi? Deniz bitti bol keseden atıyorlar, 5000 kişiye iş açacakmış, nereden açacaksın? Belediyenin işi değil ki o. Hükümette para yok gösteri yapıyorlar. Devlet Hastanesini ikinci defa açtılar burada.” dedi.

“UTANCINDAN BEN AKP ADAYIYIM DİYEMİYOR”

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve kalabalık

Cumhur İttifakı’nın Keşan Belediye Başkanı adayı Mustafa Helvacıoğlu’nu da eleştiren Mehmet Özcan“Utancından ben AKP adayıyım diyemiyor, ‘ben Keşan’ın adayıyım’ diyor, yalan mı? Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanıyım. Benim 15 yılda yaptığım en iyi şey hemşericilik hukukudur. Keşan’da yaşayan herkes bu devletin vatandaşıdır. Bana oy vermedi diye nasıl hakkını zayi edeceğim, bana oy verdi diye hak etmediği şeyi nasıl vereceğim? Hep o anlayışla davrandım. Millet ittifakı yaptığımız kardeşlerimizin %80’i MHP kökenli, şimdi kardeş olduk. İşte bu ülkenin bu huzura bu barışa ihtiyacı var. Bize şu anda düzmece bir beka sorunundan bahsediyorlar. 1071 yılında Anadolu topraklarına girdiğimiz andan itibaren, neredeyse 1000 seneye yaklaşıyor hala beka sorunu var şimdi mi aklınıza geldi. Bu seçimde mi aklınıza geldi. Bu bir yerel seçim inanmayın bunlara. Güya iktidar tarafından olsaymışız bize para akacakmış. Hangi para akacak; deniz bitti? Bunların yalanlarına inanmayın, para gelirse de kendileri yerler size bir şey gelmez merak etmeyin.”

Özcan sözlerini şöyle tamamladı: “Bayrağı değerli kardeşim Şenol Yalı’ya bırakıyorum. Benden sonra bilin ki daha genç bir ekiple daha güçlü bir kadroyla Millet İttifakı olarak geliyoruz. Milletin zillet olmadığını önce Keşan’a sonra Türkiye’ye göstereceğiz.”

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı