Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Haluk Levent’e izin çıkmadı

Haluk Levent’e izin çıkmadı

Sanatçı Haluk Levent’in, Sazlıdere sahiline yapılması planlanan FSRU İskelesi’ne karşı çıkmak adına 27 Ağustos 2018 tarihinde düzenlenecek miting kapsamında vermeyi düşündüğü konsere, Edirne Valiliğinden onay çıkmadı.

Levent, 2004 yılında da Kıyıköy-İbrice Petrol Boru Hattı projesine karşı çıkmak adına sahnede kaldığı 12 saatlik rekorunu, Sazlıdere sahilinde 15 saat konser vererek kırmayı planlıyordu.

Konuyla ilgili olarak dün yazılı açıklama yapan Keşan Kent Konseyi Necmettin Baygül, “Kent Konseyi olarak 27 Ağustos 2018’ta yapmayı planladığımız Haluk Levent konserine valilikten alınan görüş sonrası izin çıkmadığı tarafımıza sözlü olarak bildirilmiştir.” dedi.

Baygül, yazılı cevabın daha sonra Keşan Kent Konseyine gönderileceğini belirterek, “Sazlıdere FSRU limanı ve kara boru hattı ile ilgili diğer çalışmalarımız devam ediyor. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” diye belirtti.

HALUK LEVENT, TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Çevreye duyarlılığı ve yardımseverliliğiyle tanınan Haluk Levent, Trakya Müzik Festivalindeki konserinde konuyla ilgili şunları söylemişti: “Bu tür projeleri yapanların % 80’i yabancı sermaye. Yani dışarıdan parayı getiriyor adam, burayı pisliyor. Büyük paraları alıp gidiyor orada yaşıyor. Burası pisleniyor, onlar orada yaşıyorlar. Kent Konseyi ve Çevre Komitesi üyeleri ile görüştüm. Eğer izin alınabilirse 26 veya 27 Ağustos’ta bir miting düzenlenecek. Bu mitinge katılmanızı istiyorum. Ben o gün 2004 yılında 12 saat verdiğim konseri 15 saate çıkaracağım ve burada konser vereceğim. Umarım o izinler alınır, Trakya yok olmasın, Saros çöp olmasın.”

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı