Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Gaytancıoğlu: “TC kısaltmasından kimse gocunmamalı”

Gaytancıoğlu: “TC kısaltmasından kimse gocunmamalı”

TC ibaresinin tabelalara yeniden getirilmesine ilişkin İYİ Parti’nin TBMM’ye verdiği önergede; CHP ve İYİ Parti evet oyu verirken, MHP ve HDP çekimser oy kullandı, AK Parti de ‘Red!’ edilmesi yönünde oy kullandı.

Konuyla ilgili olarak, dün, görüşlerine başvurduğumuz CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, “Kurumların önünde ‘TC’ kısaltmasının olması kimseyi rahatsız etmemesi gerekir. Bundan kimsenin gocunmaması gerekir.” dedi.

“BU ÜLKENİN ADI TÜRKİYE CUMHURİYETİ’DİR”

TC ibaresinin devlet kurumlarının önüne yeniden getirilmesi önergesini parti olarak desteklediklerini söyleyen Gaytancıoğlu şöyle konuştu: “CHP olarak, bu ülkeyi kurmanın bilinciyle, tüm bakanlık ve kurumların önlerine Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin gelmesi konusunda hiçbir kaygı görmemiştir. Sağlık Bakanlığı ve Ziraat Bankası’ndan başlayıp, diğer kurumlarda gündeme gelen bu konu halkımızı rahatsız ve huzursuz etmiştir. Bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bu ülke, Cumhuriyetle yönetilir. Kurumların önünde ‘TC’ kısaltmasının olması kimseyi rahatsız etmemesi gerekiyor. Bundan kimsenin gocunmaması gerekir. Bir siyasi partinin meclise verdiği araştırma önergesine CHP olarak desteğimizi verdik.”

“TC KİMSEYİ ZEDELEMELİ”

Okan Gaytancıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Biz, bu ülkenin adının ve rejiminin ne olduğunu biliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet ve sonsuza kadar yaşatmak için elimizden geleni yapacağız. Sözde milliyetçi olanların bu durumu daha dikkate alması gerekiyor. Hangi ülkede yaşadıklarını bilmesi lazım. Bu ülkenin bakanlıklarının ve kurumlarının önünde ‘TC’ ibaresinin yer alması kimseyi zedelemeyeceğini bilir. Bu durum Andımız içinde geçerlidir, TC ibaresi içinde geçerlidir. CHP’nin bu konuda görüşleri çok açık ve nettir.”

 

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı