Haber Keşan
Haber Keşan > Siyaset > Gaytancıoğlu: “Atatürk’e karşı yapılan saldırıları kınıyorum”

Gaytancıoğlu: “Atatürk’e karşı yapılan saldırıları kınıyorum”

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, yaptığı açıklamada; Atatürk’e karşı son zamanlarda yapılan saldırılar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Saldırılar, içimizdeki Atatürk sevgisine zarar veremez”
Yurdun birçok yerinde Atatürk’e karşı çirkin saldırıların olduğunu hatırlatarak, sözlerine başlayan Gaytancıoğlu“Her ne kadar Atatürk’ün adını anmak istemeseler de, statlardan kaldırmak isteseler de Atatürk her zaman bizim gönlümüzdedir. Her geçen gün Atatürk’ü daha da iyi anlıyoruz. 29 Ekim’de Atatürk’ü 1,5 milyon kişi ziyaret etti. 10 Kasım’da 2 milyon kişi Anıtkabir’i ziyaret etti. Yani eskiden yılda 5-6 milyon kişinin ziyaret ettiği Anıtkabir artık günde 1,5 milyon-2 milyon kişilerle anılır hale geldi. Bu da ülkemizde Atatürk’e olan saygının ne derecede olduğunu gösteren en somut belgedir. Niye böyle saldırılar yapılıyor? Bazı kişi ve kurumlar Atatürk’ü anmamak için çeşitli söylemler geliştiriyorlar. Kadir Mısırlı denilen bir zavallı çıkıp televizyonlarda boy gösteriyor, Kurtuluş Savaşı’nı inkar ediyor. Atatürk’ün kurduğu cumhuriyete dil uzatabiliyor. Bunlardan güç alan ve halkta karşılığı olmayan insanlar da cesaret alıp saldırılarda bulunabiliyorlar. Bu davranışlar kesinlikle Atatürk’ü zedelemez, içimizdeki Atatürk sevgisine zarar veremez. Tam tersine herkes Atatürk’ü koruma ve kollama görevini edinmiştir.” dedi.

“Atatürk’e karşı yapılan saldırıları kınıyorum”
Atatürk üzerinden siyaset yapmanın yanlış olduğuna vurgu yapan Okan Gaytancıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: Mustafa Kemal Atatürk tüm dünya üzerinde Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş, devrimler başlatmış saygın bir liderdir. Birçok yönüyle herkes tarafından saygın bir yere konulmuştur. Korumamız gereken biridir. Bu tip saldırıları kınıyorum. Her geçen gün Atatürk’e olan sevginin kat kat arttığını görüyoruz. Atatürkçülük bir fikirdir, bir ideolojidir. Bizim yapmamız gereken onun yolunda gitmek, onun fikirleriyle aydınlatılmak. Her söylediği bugün geçerli olan bir liderdir AtatürkAtatürk, geleceği gören aydın bir liderdir. Böyle bir lidere sahip olduğumuz için de gururluyuz, mutluyuz.”

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı