Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Gaytancıoğlu, “AKP halen ekonomiye ‘iyi’ desin”

Gaytancıoğlu, “AKP halen ekonomiye ‘iyi’ desin”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, geçtiğimiz hafta Edirne’de, bir köy ziyaretinde karşılaştığı manzarayı TBMM gündemine taşıdı.

200 haneli bir köyde 40 hanenin elektrik faturası yüzünden kesinti yaşadığını ve vatandaşların elektrik faturalarını ödeyemez durumda olduğunu TBMM Genel Kurulu’nda ifade eden Gaytancıoğlu şunları kaydetti; “AKP’ye göre dış güçlerce Türkiye’de tezgâhlanan ekonomik saldırıyı Hükümet atlattı, hatta dövizin ateşi düştü ve iki gün önce açıklanan enflasyon rakamlarında da 3 puanlık bir düşüş var. Tabii ki bunlara seviniyoruz. Peki, ekonomik saldırı var diye doğal gaz ve elektrikten başlayarak iğneden ipliğe her şeye zam yapan Hükümet neden bu zamları geri almıyor? Vatandaşlarımız artık elektrik faturalarını ödeyemez duruma geldi.

Geçtiğimiz günlerde Edirnemizin 200 haneli bir köyünü ziyaret ettim. Sadece bu köyde 40 hanenin elektriği kesik yani her 5 evden 1’i faturayı ödeyememiş. Sonradan öğrendim ki Edirne’nin toplam 40 bin elektrik abonesinin de 3 bininin elektriği borçtan kesilmiş. AKP halen ekonomiye iyi desin, nasıl bu kadar vatandaşın durumunu görmezden geliyorsunuz?”

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı