Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > “Firmaların reklâmını vatandaş mı ödeyecek?”

“Firmaların reklâmını vatandaş mı ödeyecek?”

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, 2019 yılında para ile satılmaya başlayan poşet uygulamasında vatandaşın mağdur olduğunu söyleyerek, “Amaç üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi?” diye sordu.

Poşetin parayla satılmasının yeni bir (üstü örtülü) vergi kalemi olduğunu söyleyen Demirkıran, “Poşetler için en az 25 kuruş alınacak diye bir ifade, daha fazla da alınabileceğinin yolunu açıyor. Bu masraf harcama kalemi olarak vatandaşın sırtına binecek.” şeklinde konuştu.

Satış yapan firmanın reklâmı olan poşetlerden para alınmasının çok yanlış olduğuna vurgu yapan Demirkıran, “Reklâm içeren poşetler para ile satılamaz. Vatandaşımız haklı olarak soruyor; ‘firmanın reklâmını ben niye ödeyeyim.’ Ayrıca Firma reklâmı içeren poşetlerin atılmayıp tekrar kullanılması tüketici açısından zorluk oluşturur. Toplumumuzda, (A) firmasından alınan poşetle (B) firmasına gidilince ‘ayıp olur’ anlayışı vardır.” dedi.

Ali Demirkıran sözlerini şöyle sürdürdü; “Saadet Partisi olarak sesleniyoruz; ‘Amacınız yeni bir vergi almak mı? Veya sokak aralarına kadar girip esnafları bitme noktasına getiren, hızla tekelleşen zincir dükkânların poşet masraf kalemini, gelir kapısı haline getirip büyük bir kıyak yapmak mı? Yani Niyetiniz üzüm yemek mi? Bağcıyı dövmek mi? Özetle ifade edersek reklâm içeren poşetler para ile satılamaz.” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap