Haber Keşan
Haber Keşan > Siyaset > Erdal Aydemir: “İcralık dosya sayısı %150 arttı”

Erdal Aydemir: “İcralık dosya sayısı %150 arttı”

EMEP (Emek Partisi) Keşan İlçe Başkanı Erdal Aydemir, ülke genelinde icra dosya sayısının 20 milyona ulaştığını kaydetti.

“SON 10 YILDA İSE İCRALIK DOSYA SAYISI %150 ARTTI”
Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz nedeniyle, icralık dosya sayısının her geçen gün arttığını belirten Aydemir, “AKP iktidara geldiğinde 2002 yılında icra dosya sayısı 8 milyon iken, bugün bu rakamın 20 milyona çıktığını görmekteyiz. Son 10 yılda ise icralık dosya sayısı %150 arttı. Bu kadar icralık dosya sayısının olduğu bir yerde ekonomi sürdürülemez. Ayrıca borcunu ödeyemediğinden ötürü icralık olan birçok kişinin de intihar ettiğini görmekteyiz. Bunların yaşanması son derece üzücü bir durumdur.” dedi.

“AİLE YIKIMLARINA NEDEN OLUYOR”
Erdal Aydemir, sözlerinin devamında şunları söyledi: “İcralık sayısının artış göstermesi, insanlarımızın yoksullaştığının bir göstergesidir. AKP döneminde, yaşanan yoksullaşmanın gözükmemesi için borçlanarak, tüketimin körüklenmesine yönelik bir politika izliyordu. Artık AKP’nin izlediği yanlış ekonomik politikalar kendisini göstermeye başladı. Faizlerin artması ve para bulmakta sıkıntıların yaşandığını görüyoruz. Hane halkı borçlanmalarının artmasıyla birlikte halk kendi ekonomilerini çeviremez duruma geldi. Buna paralel olarak, icralık sayılarında artış yaşandı. Bu aile yıkımlarına neden oluyor.”

“OLUMSUZLUKLARA ARTIK DUR DENİLMESİ GEREKİYOR”
Aydemir sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Ülkemizde yaşanan olumsuzluklara artık dur denilmesi gerekiyor. Türkiye’de işten atılmaların yasaklanması, ek zamların ve üreticilere hak ettiği payın verilmesi gerekiyor. Emeklilere açlık ve yoksulluk sınırının altında ücretlerin verildiğini görüyoruz ama bunların daha iyi şartlara çıkartılmasını istiyoruz. Bu yönde bir politika uygulanması durumunda krizden çıkış sağlanmış olur. İnşallah 2019 yılında icra dosyalarının olmasını diliyorum. Borçlarından ötürü kimsenin intihar etmediği, güzel ve refah içinde yaşayabileceği iyi bir yılın olmasını diliyorum.”

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı