Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Enez Devlet Hastanesinin ihalesi iptal edildi

Enez Devlet Hastanesinin ihalesi iptal edildi

Edirne İl Genel Meclisinin CHP’li Enezli üyesi Şenol Kılıç, Enez Devlet Hastanesi ihalesinin yeniden iptal edildiğini söyledi.
“İHALEYE GİREN ŞİRKETLER EKSİK EVRAK SUNDUKLARI İÇİN İHALE TEKRAR İPTAL EDİLDİ”
Kılıç, “2016 yılı itibariyle bitirilmesi planlanan Enez Devlet Hastanesinin yüklenici firması, şartları yerine getirmediği için inşaatın % 80’lik kısmı tamamlanmasına rağmen ihale iptal edilmişti. Daha sonra yaklaşık 2 yıllık zaman zarfında hastane atıl vaziyette bekliyordu. Geçtiğimiz günlerde ödemesi Sağlık Bakanlığı tarafından, ihalesi İl Özel İdaresi tarafından yapılması planlanmıştı. Kontrolü de İl Özel İdaresi tarafından yapılacaktı. Şirketler eksik evrak sundukları için ihale tekrar iptal edildi.”dedi.
“HASTANENİN BİR AN ÖNCE BİTİRİLMESİ GEREKLİDİR”
Enez’in yaz sezonunda nüfusunun oldukça yoğun olduğunu ifade eden Kılıç, şunları söyledi: “Yazın nüfus çok yoğun olduğu için hastane ihtiyacı da çok oluyor. Yazın Edirne’nin en kalabalık ilçesi konumuna geliyor. Bu hastanenin bir an önce bitirilmesi gereklidir. Ayrıca yaz döneminde bu hastanenin kadroları yetmiyor. Uzman doktor ihtiyacı da var. İnşallah önümüzdeki dönem içerisinde bu hastane bitirilir ve bu mağduriyet giderilir.”
“HASTANENİN BİTİRİLMEMİŞ OLUŞU MALİYETLERİ HER GEÇEN GÜN ARTTIRIYOR”
Türkiye’de son günlerde ciddi bir devalüasyon yaşandığını dile getiren Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de ekonomik anlamda sıkıntı var. Her şeyin fiyatları anormal bir şekilde arttı. Bu hastanenin bitirilmemiş oluşu maliyetleri her geçen gün arttırıyor. Bundan daha önemli olan sağlık. Sağlık konusunda paranın konuşulmaması gerekli. İnsan sağlığı her şeyden önemli. Keşan’da tamamlandı, İpsala’da tamamlandı ama Enez’deki hastane bir türlü tamamlanamadı.”
“ENEZ BÖLGESİNDE YOL ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLADIK”
Edirne İl Özel İdaresinin yatırımlarına değinen Şenol Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı: “Enez bölgesinde yol çalışmalarımızı tamamladık. Hasköy-Şehitler arasındaki yolun 2. kat asfalt çalışmasını bitirdik. Vakıf sahil yolunun 1. kat asfalt çalışmasını bitirdik. Ayrıca KÖYDES programında olan fabrika yanından Küçükevren’e kadar olan yolun sıcak asfalt çalışmasını bitirdik. Oradan da Gülçavuş köyüne kadar satıh kaplama olarak devam ettik.”

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı