Haber Keşan
Haber Keşan > Eğitim > Eğitime Giden Çamurlu Yol

Eğitime Giden Çamurlu Yol

Yeni Mahalle’de bulunan Fatih Sultan Mehmet İlkokulu ve Bahçeşehir Kolejine giden yolun durumu eleştiri konusu oldu.

İki okula giden yol etkili olan yağmur sonrasında çamur deryasına döndü. Okuldan çıkan öğrenciler ve kurumda görevli kişiler çamurlu yolda yürümekte zorlandı. İki eğitim yuvasına giden yola zamanında asfalt atılmaması ise veliler tarafından eleştirildi.

Veliler, “Yaz mevsimi geçti. Ancak okullara giden yolda Keşan Belediyesi ekipleri tarafından bir çalışma yapılmadı. Bugün geç kalındı. Her yağmurdan sonra yol çamur deryasına dönüyor. Çocuklarımız okula giderken zorlanıyor. Zamanında müdahale edilerek yolda gereken çalışmalar yapılmalıydı. Keşan Belediyesi’nin asfalt şantiyesi var. Ancak gördüğümüz gibi önemli bir noktada olan yolda asfalt çalışması yok. Asfalt atılamıyorsa bile kilitli taş döşenebilirdi. Bu çalışmalar yapılsa en azından çocuklarımız çamurdan kurtulurdu.” dedi.

ÜNİVERSİTE YOLUNDA KALDIRIM YAPILMADI

Öte yandan Keşan Belediyesi tarafından Trakya Üniversitesi Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Trakya Üniversitesi Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu’na giden yola kaldırım yapılması bekleniyor.

Belediye ekiplerince geçtiğimiz haftalarda yapılan çalışmalarda yola asfalt atıldı ve kaldırım taşları döşendi.

Bu çalışmalar beğeni toplarken, iki üniversiteye çıkan yola kaldırım yapılması bekleniyordu. Ancak asfalt çalışmalarının ardından belediye ekipleri, kaldırım yapmadı.

Üniversite öğrencileri, söz konusu yol üzerine kaldırım yapılmasını bekliyor.

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı