Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Edirne sel altında

Edirne sel altında

Edirne’de dün akşam saatlerinde başlayan ve halen devam eden yağış nedeni ile yaşam olumsuz etkilendi.

Metrekeraye 70 Kğ. Yağışın düştüğü Edirne’de bir çok evin bodrum katını su bastı, bir özel hastanenin acil servisi kullanılamaz hale geldi. Yeni yerleşim bölgesinde ise araçlar sulara gömüldü. Yağışın halen ettiği Edirne’de, akşam saatlerinde havanın daha da soğuması ile birlikte Kar yağışı bekleniyor. Kentte akşam saatlerinde aniden bastıran ve giderek şiddetini artıran sağanak yağmur bazı cadde ve sokakları göle çevirdi.

Aşırı yağışa trafikte yakalanan vatandaşlar araçlarıyla ilerlemekte zorlandığı görülürken, Edirne Belediyesi ekipleri İlhami Ertem, Sadık Ahmet ve İstasyon Caddesi’nin de aralarında olduğu 6 caddeyi aşırı su birikmesi nedeniyle trafiğe kapattı.

İtfaiye ekipleri de kapalı caddelerde denetim yaparak, su baskınlarına karşı önlemler aldı.Edirne meteoroloji yetkilileri verilerine göre 6 saatte kentte metrekareye 35 kilogram yağış düştü. Yetkililer, şiddetli yağışın yarın da devam edeceğini Cuma günü hava sıcaklığının eksi 5 dereceye düşmesiyle yağmurun kara dönüşeceğini bildirdi.

EdirneHaberMedya

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı