Haber Keşan
Haber Keşan > Siyaset > DSP Keşan’dan Keşan’ı tanımayan aday çıkardı

DSP Keşan’dan Keşan’ı tanımayan aday çıkardı

Keşan İlçe Seçim Kurulu’nun 3 Mart 2019 tarihinde yayınladığı kesinleşen aday listelerine göre DSP (Demokratik Sol Parti) sadece belediye başkanlığı oy pusulasında yer alacak.

DSP’nin eski adliye binasında bulunan parti binası anahtarlarının, PM üyesi Hüseyin Dertop tarafından tutanak karşılığı alması nedeniyle uzun zamandır kapalı olmasına ve görev başında bir ilçe teşkilatının bulunmamasına rağmen 31 Mart yerel seçimleri için Keşan’dan sadece belediye başkan adayı çıkarması bu partiye gönül vermiş partililerin kafasını karıştırdı.

KEŞAN’DAKİ DSP’LİLER TEPKİLİ..!

DSP’nin bugüne kadar Keşan’da katıldığı her seçimde alnının akıyla demokratik mücadelesini verdiğini ve alabileceği en iyi sonuca ulaşmak için canla başla çalıştığını kaydeden çok sayıda partili, “Genel merkezin oynamak istediği oyunun bir parçası olmayacağız, Keşan’da bir bölen değil Millet İttifakı’na destek veren seçmenler olacağız. DSP’nin 31 Mart seçimlerine Keşanlı bile olmayan bir adayla girmesi partimiz için kabul edilebilecek bir durum değildir. Belediye başkan adayı olarak belirlenen isim belki de seçim günü gelip kendisi bile oy kullanmayacaktır. Gerçek demokratik solcular partimizi geri kazanana kadar parti içindeki mücadelemizi sürdüreceğiz ama böyle demokrasimiz için utanç tablosu olan oyunlara gelmeyeceğiz.” diye konuştu.

KEŞAN ADAYI ERGAMALIOĞLU OLDU

DSP, 31 Mart 2019 yerel seçimlerine Keşan’da sadece belediye başkanlığı için katılacak.

Keşan İlçe Seçim Kurulu tarafından ilan edilen kesinleşen listede DSP Keşan Belediye Başkan adayı olarak Yunus Emre Ergamalıoğlu ismi açıklandı.

Yaptığımız araştırmaya göre Ergamalıoğlu’nun 1957 Balıkesir-Havran doğumlu olduğu öğrenildi. Bekar olan Ergamalıoğlu’nun, 2015 yılında yapılan genel seçimlerde DSP Balıkesir Milletvekili adayı olduğu da edinilen bilgiler arasında yer aldı.

(MEHMET İLMAN)

 

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı