Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Doğru Cevap Temel Lisesi’nin mezuniyet töreni yapıldı

Doğru Cevap Temel Lisesi’nin mezuniyet töreni yapıldı

Özel Keşan Doğru Cevap Temel Lisesi’nin mezuniyeti, 29 Nisan 2019 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Nehir Otel’de yapılan ve saat 19.00’da başlayan törene; Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Özel Keşan Doğru Cevap Temel Lisesi kurucusu Sertaç Uprak, Özel Keşan Doğru Cevap Temel Lisesi’nin personeli ve veliler ile öğrenciler katıldı.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasın ardından Sertaç Uprak’ın konuşmasıyla devam etti.

Uğrak şunları söyledi: “Emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınıza, övünçle söylemek isterim ki idareciler ve öğretmenler olarak gerek düzenlediğimiz gece çalışma kampları gerek sosyal sorumluluk projeleriyle hizmet ederek onların kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden topluma duyarlı ve bilinçli birer birey olarak sizlere büyük bir mutluluk ve heyecan içerisinde tekrar takdim ediyorum. Sayın veliler sizlerin huzurunda, öğrencilerimize yaklaşan YKS sınavında başarılar diler, onlara olan desteklerinizin devamını temenni ederim. Sevgili gençler, okula ilk başladığınız günden bugüne değin, eğitildiniz, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Sizlerin gelecekte Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi ‘Bütün Umudum Gençliktedir’ sözüyle bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize inancım tamdır.”

Mezun olan öğrencilere diplomaları sınıf öğretmenleri tarafından verildikten sonra 12. sınıf temsilcileri ile 11. sınıf temsilcileri arasında bayrak ve flama devir teslim töreni gerçekleşti.

Lisede derece yapan öğrencilerden okul 3.sü İrem Bayraktar’a plaketini Müdür Yardımcısı ve Coğrafya Öğretmeni Ender Paket, Okul 2.si Ecem Bilgin’e plaketini Özel Keşan Doğru Cevap Temel Lisesi kurucusu Sertaç Uprak, Okul 1.si Dilara Yavaş’a ise plaketini Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı verdi.

Tören, okul 1.si Dilara Yavaş’ın konuşmasıyla sürdü ve Yavaş şunları dile getirdi: “Öğretmeniyle öğrencisiyle tüm çalışanları ile kuruduğumuz bu aileyi bugün bizden sonra gelecek arkadaşlarıma emanet ediyorum.

Öğretmenlerim sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Bize anne-baba değil, abi, abla, bir dost gibi yaklaştığınız için size teşekkür ederim. Buradan gidiyoruz ama geride sizin gibi sırtımızı yaslayabileceğimiz güçlü ağaçlar olduğunu biliyoruz. Umarım bir gün biz de sizin gibi meyveler veririz. Bize böyle bir aile kattığınız için arkadaşlarım ve şahsım adına hepinize teşekkür ediyorum.”

Dilara Yavaş konuşmasının ardından geleneksel hale gelen isminin yazılı olduğu plaketi yaş kütüğüne çaktı.

Mezuniyet coşkusu devam ederken tarafından Sertaç Uprak, öğretmenlere çiçek takdim edildi.

Tören, öğrencilerin keplerini havai fişek eşliğinde havaya fırlatmaları ile sona erdi.

(HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı