Haber Keşan
Haber Keşan > Spor > DOÇEK ekibi, Malkoçoğlu ve Battal Gazi’de yürüdü

DOÇEK ekibi, Malkoçoğlu ve Battal Gazi’de yürüdü

Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilmiş olan DOÇEK Dağ Bisikleti Festivali’nde, bisikletçilerin pedal çevirdiği ve adlarına ‘Malkoçoğlu’ ile ‘Battal Gazi’ rotaları denilen parkurlar, bu kez yürüyüşçüler tarafından adımlandı.

Suluca köyünde sabah saatlerinde başlayan doğa yürüyüşüne katılım her zamanki gibi fazla oldu ve her yaştan yürüyüşçü bahardan kalma bir havada kendini doğaya bıraktı.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen bisikletçilerin katıldığı Bisiklet Festivali sırasında oldukça beğenilen parkurları yürüyen doğaseverler de rotaları beğendiklerini dile getirdi.

İlk kez açılan ya da geçilen ve bir emekle hazırlanmış parkurlara doğa sporları geleneğinde isim veriliyor. Bisiklet Festivali’ne beğenilen bu parkurlara da ‘Malkoçoğlu ve Battal Gazi’ adı verildi.

Koruklu köyüne uğrayan DOÇEK ekibi köy kahvesinde içtikleri çay sonrası çayırlık alanda öğle yemeği molası verdi.

Yemek sonrası pırnallık ve meşelikler arasında yürüyüşlerine devam eden ekip faaliyetlerini Yayla Sahili’ndeki Altunhan Tesisleri’nde sonlandırdı.

DOÇEK (Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği) yetkilileri yaptıkları açıklamada, yürüyüşe katılanlara teşekkür ederek, önümüzdeki hafta sonu, oldukça beğenilen bisikletle ve yürüyerek birçok kez geçilmiş Dumanlı Dağlara gidileceğini belirtti.

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı