Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Didem Uslu’nun katili, dönerci ustası baba çıktı

Didem Uslu’nun katili, dönerci ustası baba çıktı

Keşan’da ormanlık alanda kesik kolu ve vücut parçaları bulunan oryantal Didem Uslu’nun katili dönerci ustası olan babası çıktı. Cani baba, kızını parçalara ayırdıktan sonra buzdolabında saklayıp, 3-4 gün içerisinde ormanlık alanda çeşitli noktalara attığı öğrenilirken, parçaların saklandığı buzdolabını ise ikinci el eşya olarak sattığı ortaya çıktı.

Keşan’da Kent Ormanı olarak geçen bölgede, gazete kâğıdına sarılı olarak bulunan kadın kolu ile başlayan soruşturmada detaylar ortaya çıktıkça, vahşette gün yüzüne çıktı. 9 Ocak Çarşamba günü, ormanlık alanda kozalak toplamaya giden bir kişi tarafından gazete kağıdına sarılmış kesik insan kolu bulundu. Polis ekiplerince yapılan parmak izi incelemesinde, omuz hizasından kesildiği belirlenen sol kolun, Didem Uslu isimli kadına ait olduğu tespit edildi. Yapılan çalışmalar doğrultusunda ormanlık alanın çeşitli bölgelerinde kalça kemiği ve diğer vücut uzuvları da İstanbul’dan gelen ceset arama köpeği yardımıyla bulundu.

“VÜCUTTAKİ DÜZGÜN KESİKLER BABAYI İŞARET ETTİ”

Bulunan vücut parçalarının düzgün ve kusursuz kesilmesinin tespit edilmesi üzerine polis ekipleri, şüpheli olarak Uslu’nun döner ustası olan ve döner bıçağını çok iyi kullanan babası Hasan Uslu üzerine yoğunlaştı. Uslu ailesinin İspat Cami Mahallesi Paşayiğit Caddesi üzerinde bulunan evinde incelemeler yapan ve evden çeşitli deliller toplayan polis ekipleri, ev içerisinde cinayete dair deliller buldu. Bu gelişme üzerine Baba Hasan Uslu ve annesi Satı Uslu ile kız kardeşi Özlem Uslu,  polis ekiplerince göz altına alındı.

“DERİN DONDURUCUYU İKİNCİ EL EŞYA OLARAK SATMIŞLAR”

Kızını bir tartışma sonucu öldürdüğünü ve daha sonra ise kızını bıçakla parçalara ayırdıktan sonra derin dondurucuya koyduğunu itiraf eden baba Hasan Uslu, kızının parçalarını 3-4 gün süreyle gazete kağıdına sarılı olarak evden çıkararak ormanlık alanın çeşitli bölgelerine attığını söylediği, tüm parçaları attıktan sonra da derin dondurucuyu temizleyip, ikinci el eşya alan bir mağazaya sattığını itiraf ettiği öğrenildi.

“PARÇALARI TEK TEK GÖSTERDİ”

Emniyetteki ilk ifadesinde suçunu itiraf eden baba Hasan Uslu, soruşturma kapsamında polis ekiplerince ormanlık alana götürülerek kızına ait parçaların yerlerini tek tek gösterdi. Parçaların da bulunmasının ardından göz altında bulunan Didem Uslu’nun kardeşi Özlem Uslu ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılırken, anne Satı ve Baba Hasan Uslu ise Emniyette yapılan işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Keşan adliyesine sevk edildi.

TAŞINDIKLARI EVLERİNE “KIZIMIZ VETERİNER” DEMİŞLER

Öte yandan Didem Uslu’nun daha önce oturduğu aynı cadde üzerindeki evine taşınmadan önce apartmandaki kişilere annesi Satı Uslu tarafından kızının veteriner olarak çalıştığını söylediği öğrenildi. Bu oturdukları kiralık daireden ise Didem Uslu’nun evcil köpeği “Şans” yüzünden çıkarıldığı ve aynı cadde üzerindeki başka bir eve taşındığı öğrenildi. Didem Uslu’nun köpeği “Şans” ise Keşan Belediyesi ekiplerince alınarak hayvan barınağına götürüldü. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ederken, adliyedeki işlemlerin de devam ettiği öğrenildi.

 

 

 

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı