Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Didem Uslu cinayetinin avukatından açıklama…

Didem Uslu cinayetinin avukatından açıklama…

Didem Uslu cinayeti olayının Avukatı Elifsu Dilek Şen, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini kaydetti.

“ÖNEMLİ OLAN BİR KADININ VAHŞİCE KATLEDİLMESİ”

Didem Uslu’nun Keşan’da bir gece kulübünde oryantal olarak çalıştığı vurgusunun cinayet haberlerinde konu edilmesinin uygun olmadığını belirten Şen, kadın cinayetlerinde, kadının yaptığı işin hiçbir öneminin bulunmadığının, önemli olanın bir kadının vahşice katledilmesi olduğuna dikkat çekti.

“YAKINLARININ BİLGİSİ VE GÖRÜŞÜNE BAŞVURULMASI NORMAL”

Keşan Cumhuriyet savcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde Didem Uslu’nun yakınlarının ifadesi alındığının altını çizen Elifsu Dilek Şen, savcılığın öldürülen Uslu’nun yakınlarının bilgisi ve görüşüne başvurmasının normal olduğunu söyledi.

“ÜVEY BABA VE KASAP OLDUĞU BİLGİLERİ DOĞRU DEĞİL”

Didem Uslu’nun babasının üvey baba ve kasap olduğu bilgilerinin doğru olmadığını ifade eden Şen, konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini kaydetti.

Ülkede vahşice bir kadın cinayetinin daha işlendiğini dile getiren Elifsu Dilek Şen, olayın takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

OLAY…

9 Ocak 2019 tarihinde yakacak toplamak amacıyla İspat Cami Mahallesi Özgün Yapı Kooperatifi arkasında bulunan ormanlık alana giden bir kişi ağacın altında gazeteye sarılı şekilde kadın kolu gördü. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, kolun etrafında ve ormanlık alanda araştırma yaptı.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Grup Amirliğince yapılan parmak izi sorgulamasında kolun, Didem Uslu’ya ait olduğu tespit etti.

Kolun kime ait olduğunun belirlenmesinin ardından polis ormanlık alandaki araştırmalarını genişletti. Çalışmalara Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Edirne’den gelen köpekli özel arama timleri katıldı. Ormanlık bölgedeki aramalarda kesik kolun bulunduğu yerin yaklaşık 200 metre ilerisinde başka vücut parçalarına daha rastlandığı öğrenildi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısının da olay yerinde yaptığı incelemelerle birlikte, araştırma bölgesi biraz daha genişletildi.

Ormanlık alanda yapılan araştırmalar sırasında bölgede adeta kuş uçurtulmadı.

Dehşet veren olayda Uslu’nun başı ve vücudunun önemli bir bölümü bulundu.

(AYHAN GÜLVER)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı