Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Cumhur İttifakı, Keşan İttifakı’na vesile olacaktır

Cumhur İttifakı, Keşan İttifakı’na vesile olacaktır

AK Parti ve MHP Keşan İlçe Başkanları dün düzenledikleri basın toplantısında, Keşan’da yapılan “Cumhur İttifakı” hakkında bilgilendirmede bulundu.

AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen toplantı, saat 12.30 sıralarında başladı.

Toplantıya; AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Zümbül, AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu katıldı.

Toplantıda, ilk olarak Hüseyin Zümbül söz aldı.

Zümbül: “Cumhur İttifakı, Keşan’a hayırlı olsun”

Keşan’da “Cumhur İttifakı” kapsamında, MHP ve AK Parti’nin seçimlere birlikte girme kararı aldığını belirten Zümbül“Cumhur ittifakı çerçevesinde, MHP olarak adayımızı geri çektik. Genel merkezlerimizin verdiği karar doğrultusunda ve bizler Keşan’da ittifakın olması için böyle bir güç birliği yaptık. İttifakın Keşan’a hayırlı olmasını diliyorum. Yaptığımız güç birliğiyle, Keşan’ı alacağız.”

“Keşan’da; Cumhur İttifakı yüzde 60 oy alacak”

“Keşan’da cumhur ittifakının hedefi nedir?” şeklindeki soruya cevap veren Hüseyin Zümbül, sözlerini şöyle tamamladı: “Keşan’da hedefimiz, belediyeyi almaktır. Keşan’da; Cumhur İttifakı yüzde 60, Millet İttifakı ise, yüzde 38-yüzde 40 oranında oy alacağını düşünüyorum. Biz, belediye başkanlığı ve belediye meclisinde ittifak yaptık. MHP’nin adayları, sıralamada iyi yerlerdeler. Karşılıklı hoşgörüyle güzel bir tablo ortaya konuldu. Bundan sonraki süreçte, Keşan Belediyesi’ni almak bizlerin boyunun borcudur. Keşan’a mimar eli değecek, Mustafa Helvacıoğluyapacak.”

Kılınç: “Keşan Belediyesi’ni kazanacağız”

Daha sonra söz alan Gürcan Kılınç ise, Keşan’da yapılan “Cumhur İttifakı” hakkında şunları söyledi: “Türkiye yapılan bir Cumhur İttifakı var ve bunu Keşan’da da, sağladık. Cumhur İttifakı, Keşan’a hayırlı olsun. Yerel seçimler boyunca birlikte hareket edeceğiz ve çalışacağız. Keşan Belediyesi’ni kazanacağız.”

“Süreç içerisinde değişiklikler oldu”

“İl Genel Meclisi aday listesinde değişiklikler yaşandı. Bu konuda ne söylemek istersiniz?” şeklindeki soruya cevap veren Kılınç, şöyle konuştu: “Süreç içerisinde değişiklikler oldu. Son listemizi, 19 Şubat 2019 tarihi itibariyle, İlçe Seçim Kurulu’na teslim ettik. Bu çerçevede; İl Genel Meclisi aday sıralaması; Halil Bayazıt, İsmail Keleş, Fahrettin Savcu, Filiz Arslan, Beyhan Nanta olarak belirlendi.”

“Şenol Yalı çizer, Mustafa Helvacıoğlu yapar”

Gürcan Kılınç sözlerini şöyle tamamladı: “Cumhur İttifakıyla Keşan’da yüzde 70’leri bulacağımıza inanıyorum. Ceketimi assam kazanır dönemi bitti. Eski devir kapandı. İnsanlar artık, hizmet bekliyor. Çalışan kazanacak. 31 Mart’ta sandıkta kazanacağımıza inanıyorum. Keşan’a güzel hizmetler yapacağız. Şenol Yalı çizer, Mustafa Helvacıoğlu yapar.”

Toplantıda daha sonra Mustafa Helvacıoğlu söz aldı.

Helvacıoğlu: “İttifakla birlikte, Keşan’ın önü ve yolu açıldı”

Türkiye genelinde yapılan “Cumhur İttifakı”nın Keşan’da da yapıldığını belirten Helvacıoğlu şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye teşekkürlerimi sunuyorum. Keşan’da olmazsa olmaz bir Cumhur İttifakı gerekiyordu ve bu sağlandı. İttifakla birlikte, Keşan’ın önü ve yolu açıldı. Keşan’a belediyecilik anlamında güzel günler geliyor. Mart’ın sonu yaz diyebiliriz. Cumhur İttifakı, Keşan İttifakı’na vesile olacaktır. 1 Nisan itibariyle, CHP’li, İYİ Partili, AK Partili, MHP’li ve Saadet Partili olmak üzere herkes kazanacaktır. Kazancın yolu birdir ve Cumhur İttifakı’dır.”

“Keşan Belediyeciliği, Türkiye’ye örnek olacaktır”

Mustafa Helvacıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Keşan’ın artık, kendi yağıyla kavurulacak hali yok. Bundan ötürü de, 30 yıldır alt yapıyla uğraşılan Keşan’da kendi yağıyla kavrulamaz. İpsala’da 5 yılda alt yapı ve üst yapı bitti. Keşan’da belediyecilik ilkokul seviyesinde. Cumhur İttifakı’nın belediyeciliği üniversite ve üst seviyede olacaktır. Keşan’ın her yerinde problemler söz konusu. Ama güzel günler yakındır. İki ilçe başkanımızda çok büyük özveri gösterdiler. Listeler hazırlandı. Listeye giremeyen arkadaşlarımız var ama çözüm kurullarımızda hazır ve bize 300 gönüllü belediye meclis üyesi lazım. Keşan Belediyeciliği, Türkiye’ye örnek olacaktır.”

“Keşan’da festival olsa, çukur festivali olur”

“Seçimlerde sizin hedefiniz nedir?” şeklindeki soruya cevap veren Helvacıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Bizim hedefimiz kazanmaktır ve kazanacağız. Keşan’da kapı kapı geziyoruz ve sıkmadığımız el kalmayacak. Keşan bu dönem kendine, çalışana oy verecek. Artık, cekete oy verme dönemi bitti. Keşan’ın 5 yıl daha kaybedecek vakti yok. Keşan bu yapıyla daha da kasaba ve büyük köy olma yoluna gider. Keşan’ın şuandaki yönetimiyle, gelecek yönetimi ancak çukurları doldurmakla meşgul olacaktır. Parası ve enerjisi olsa yol yaparlardı. Belediye sadece çukur dolduruyor. Keşan’da festival olsa, çukur festivali olur. Ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Keşan’ı iyi seviyeye biz çıkartacağız.”

(Haber-Foto: Deniz ÇİL)

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı