Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Çiftçi Mehmet Dırama, Ziraat Odası üyelerini uyardı

Çiftçi Mehmet Dırama, Ziraat Odası üyelerini uyardı

Keşan’da çiftçilikle uğraşan Mehmet Dırama, Keşan Ziraat Odası’nın 23 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan delege seçimleri için listelerin biran önce asılmasını istedi.

Dırama, Keşan Ziraat Odası Başkanlığı’nın delege seçimlerinin 23 Aralık 2018 tarihinde yapılması için Kaymakamlığa başvurduğunu hatırlatarak, “Her muhtarlık bölgesi ayrı bir sandıktır. Ancak henüz güncel listeler asılmadığı için karışıklıklar yaşanmaya başlandığı görülmekte. Keşan Ziraat Odası’na 2010 yılında üye olmama ve Keşan’da çiftçilik yapıp aidatımı da Keşan Ziraat Odası’na ödememe rağmen, 2015 yılında Enez bölgesinde çeltik ekmem nedeniyle oda kaydım Enez Ziraat Odası’nda çıktı.

Daha sonra yine 2016, 2017 ve 2018 yıllarında da sadece Keşan Ziraat Odası’ndan çiftçi kayıt belgesini alıp aidatlarımı yine buraya ödediğim halde, 2018 yılında yapılacak delege seçimlerinde Enez Ziraat Odası’nda oy kullanabileceğimi öğrendim.”

Oda personelinin, bu durumun sistemden kaynaklanabileceği cevabı verildiğini dile getiren Mehmet Dırama, “Ancak üst birlik yöneticileri ile yaptığım görüşmede, bu durumun sistemle ilgili olmadığı yönünde bilgi aldım. Hem adrese dayalı sistemde, hem 2015 yılından sonra Enez’de herhangi bir işlem yapmamış olmama rağmen bu durumla karşılaştım. Buna kanunlar izin verirken, bilerek ya da bilmeyerek büyük bir yanlış yapıldığını gördüm. Bu nedenle, üyelerin mağdur olmamaları için 14 Aralık’ta askıya çıkarılacağı söylenen listelerin, biran önce muhtarlıklarda askıya çıkartılması ve kişilerin de bu listeleri mutlaka kontrol etmeleri gerekmektedir. Bu durum, hem Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu olan ziraat odalarının geleceği, hem de bir vatandaşlık görevi olarak kabul edilmelidir.” diye konuştu.

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı