Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > CHP, Yenimuhacır’da seçim bürosunu açtı

CHP, Yenimuhacır’da seçim bürosunu açtı

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Yenimuhacir Belde Başkanlığı tarafından geçen cumartesi günü aday tanıtım töreni programı gerçekleştirildi ve ardından seçim bürosu açılışı yapıldı.

Yenimuhacir Beldesi’nde düzenlenen tanıtım töreni ve seçim bürosu açılış programı; saat 21.00 sıralarında başladı.

Programa; CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, Keşan Belediye Başkanı Şenol Yalı, Yenimuhacir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Recep Ordu, meclis adayları ve çok sayıda partili katıldı.

Yıldız: “Hedefimiz, yüzde 70-yüzde 75’tir”

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Programda, ilk olarak söz alan Yıldız şunları söyledi: “CHP ve İYİ Parti, seçimlerde güç birliği yaptı. Bu yerel seçimlerde, sandıkları patlatacağız. Bugüne kadar aldığımız oylardan çok daha fazlasını alacağız. İş zaten bitmiş durumda ama oy oranlarımızı yükseltmeye geliyoruz. Edirne olarak, Türkiye’nin en yüksek oy oranını almayı hedefliyoruz. Keşan’da da, Edirne’nin en yüksek oyunu almayı hedefliyoruz. Hedefimiz, yüzde 70-yüzde 75’tir. Gittiğimiz yerlerde bunu gerçekleştireceğimizi görüyoruz. Bu seçimlerde, Şenol Yalı’yı, Recep Ordu’yu ve Muhammet Örnek’i büyük oy oranlarıyla seçeceğiz.”

Daha sonra Zafer Sarıkeçe söz aldı.

Sarıkeçe: “31 Mart’ın sonu bahar olacak”

Sarıkeçe, konuşmasında şunlara yer verdi: “İYİ Parti ve CHP olarak, seçimlerde iyi bir ittifak kurduk. Birileri bize, ‘illet, zillet ve terörist’ şeklinde yakıştırmalarda bulunuyorlar. O sözleri kendilerine iade ediyorum. Biz, çekmeye çalıştıkları çukura düşmeyeceğiz. 31 Mart’ın sonu bahar olacak.”

Gaytancıoğlu: “Recep Ordu başkanımız işi bitirmiş”

Daha sonra Gaytancıoğlu söz alarak, şunları söyledi: “Yenimuhacir’da, Recep Ordu başkanımız işi bitirmiş. Bugüne kadar yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır. 1 Nisan 2019 tarihi itibariyle, Recep Ordu CHP rozetini çıkartıp, belediye başkanı rozetini takacak. Halka hizmet etmeye devam edecektir.”

“Herkesin yüzünde bir mutsuzluk var”

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, takım elbise

Okan Gaytancıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Türkiye’de, 17 yıldan bu yana yönetiyorlar ama biz çocuklarımızın geleceğini karanlık görüyoruz. Çiftçimiz traktöre binmek, ahıra girmek istemiyor. Esnafımız dükkanını açmak istemiyor. Herkesin yüzünde bir mutsuzluk var. Ciddi bir ekonomik sıkıntı ve pahalılık söz konusu. Ama bunu iktidar görmüyor. Türkiye, soğan ve patates üretemeyecek kadar nasıl aciz bir duruma düştük! Bu çerçevede; daha sağlam ve güçlü bir Türkiye için CHP ve İYİ Parti olarak, Millet İttifakı yaptık. Bu ittifak her geçen gün sağlamlaşıyor.”

Daha sonra Yenimuhacir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Recep Ordu söz aldı.

Ordu: “Yeniden Yenimuhacir’i 5 yıl

birlikte yönetmek için sizlerin oylarına talibiz”

Ordu konuşmasında şunlara yer verdi: “10 yıl önce meclis üyesi arkadaşlarımızla beraber, bir Yenimuhacir sevdası diyerek, yola çıktık. Yenimuhacirlılar, 2009 yılında bir karar verdiniz ve artık, Yenimuhacir hizmetlere boğulsun dediniz. Sizlerin desteğiyle, belediye başkanı seçildim. Yenimuhacir’a hizmetlerin yapılması için hep destek verdiniz. Bana hizmet etmenin onurunu ve şerefini yaşattınız. Şimdi yeniden Yenimuhacir sevdasıyla, CHP-İYİ Parti, Millet İttifakı olarak yola çıktık. Allah’ın izni Yenimuhacir halkının desteğiyle, yeniden Yenimuhacir’i 5 yıl birlikte yönetmek için sizlerin oylarına talibiz. Bizler, Yenimuhacir’e hizmet etmeninde ötesinde iyi günde kötü günde yaşanabilir belde için çalıştık. Herkese sahip çıktık, kucak açtık, derdini dinledik. Herkesin derdine derman olmaya çalıştık. İyi günde sevindik, kötü gününde üzüntüsünü paylaştık. Her daim Yenimuhacirliler’in yanında olduk. Kimseyi ötekileştirmedik. Herkese vatandaşım dedik, kucak açıktık. Hepimiz biriz, hepimiz beraberiz, hepimiz kardeşiz dedik.

Yeni 5 yılda yeni projelerimizle birlikte yine yeniden Millet İttifakı olarak, meclis üyelerimiz ile birlikte 31 Mart’tan sonra herkesin başkanı olarak çok çalışmaya, çocuklarımıza ve geleceğimize hep birlikte sahip çıkmaya devam edeceğiz. 31 Mart yerel seçimlerinin beldemize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim. Martın sonu bahar. CHP-İYİ Parti el ele ulaşacağız birlikte güzel günlere.”

Ordu konuşmasının ardından görevi sona erecek belediye meclis üyeleri teşekkür etti.

Recep Ordu, daha sonra yeni meclis üyelerini kamuoyuna tanıttı.

Yenimuhacir Belediye Meclis üyeleri ise, şöyle: Aysel Kurt (Kontenjan), Ahmet Oğuz, Feyiz Ataman, Yücel Sardar, Hakan Yaşarbaş, Erdinç Çetinbaş, Aynur Çetin, Rüstem Güner, Alim Göksoy.

Tanıtımın ardından toplu fotoğraf çekildi. Daha sonra Recep Ordu’nun seçim bürosu açılışı yapıldı.

Haber Deniz ÇİL

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı