Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > CHP Beyendik adaylarını tanıttı

CHP Beyendik adaylarını tanıttı

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Beyendik Belediye Başkan Adayı Belediye Meclisi Üyeleri, düzenlenen tanıtım toplantısı ile tanıtıldı.
Saat 14.25 sıralarında, Beyendik Düğün Salonu’nda başlayan törene; CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile Yönetim Kurulu üyeleri, İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, çevre belediye ve belde başkanları ile başkan adayları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Pekcanlı: “AKP Genel Başkanı’nın mitinginde bu kadar Edirneli yoktu”

Güven Akın‘ın sunuculuğunu yaptığı tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Törenin açış konuşmasını yapan Fevzi Pekcanlı, tüm katılımcılara “Hoş geldiniz” diyerek, “Edirne’de AKP Genel Başkanı mitingi vardı. Emin olun bu kadar Edirneli orada yoktu. Bu nedenle, kalabalığa baktığımızda bu iş bitmiş diyoruz. Bilindiği gibi biz İYİ Parti ile bir yol arkadaşlığı yaptık. Edirne genelinde 16 seçim bölgesinde AKP’ye bir tane yer vermeyeceğiz. Muhammet Örnek arkadaşımıza destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim.” dedi.

Gaytancıoğlu: “Bu ülkeyi ayağa kaldırmak son derece kolay”

Daha sonra söz alan Okan Gaytancıoğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Edirne’de yaptığı mitingde, Beyendik’te bulunan vatandaşlar kadar kalabalık olmadığını dile getirerek, “Muhammet kardeşimiz gerçekten çok çalıştı ve daha da çalışacak. Bu kalabalığı, sizlerin desteğini görünce bu işin burada bittiğini görüyoruz. Yine de çok çalışmamız lazım. Türkiye’nin her yerine Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını dikmemiz lazım. Tabii ki bizle beraber bu yolda İYİ Parti’yi de unutmamak lazım. Demokrasi dediler destek verdiler. Cumhuriyetin temel değerleri dediler destek verdiler. Farklı siyasi görüşlerde de olsak önce Türkiye dedikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Türkiye bir yol ayrımında; ya demokrasi, laiklik, eşitlik, barış, özgürlük, güçlü bir ekonomiyi seçecek ya da bir kişinin yön verdiği kapalı kapılar ardında Cumhuriyetin kazanımlarını birer birer yok olmasını, hukukun bitmesi seçilecek. İnşallah 17 yıllık bu kara tabloyu beyaz tabloya çevireceğiz. Ondan sonra üreterek hakça bölüşerek, gençlerimizi mutlu ederek, her birine birer birer gelecek sağlayarak bu ülkeyi ayağa kaldırmak son derece kolay. Çünkü, kimsede olmayan güzel ışık saçan Mustafa Kemal Atatürk gibi bir liderimiz olduğu sürece sırtımız yere gelmez. Hepinize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Yıldız: “Dışarıdan buğday, saman ithal eden bir ülke olmak istemiyoruz diyeceğiz”

Gaytancıoğlu‘un ardından söz alan CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız ise “Yaklaşan 31 Mart seçimlerinde Muhammet Örnek arkadaşımıza yetki istemek için buradayız. Genç ve dinamik beğendikte ilgili hayalleri var. Her ne kadar belediye başkanını seçecek olsak da bu, seçimler aslında mevcut iktidara bizlerin göndereceği bir mesaj içerecek. Üreten bir ülkeden nasıl bu duruma geldik? Dışarıdan buğday, saman ithal eden bir ülke olmak istemiyoruz diyeceğiz. Sütünüzü etmesi mal ettiğiniz fiyatların üzerinde satmak istiyoruz. Çiftçinin üretenin desteklenmesini istiyoruz diyeceğiz. Tek adam rejimi ile değil tekrar demokratik parlamenter sistem ile yönetilmek istiyoruz diyeceğiz. Bunun için hepimize büyük görev ve sorumluluklar düşüyor. Özellikle büyükşehirlerde kaybettikleri belediye seçimleri AK Parti iktidarına birer uyar, birer sarı kart olacak. Ülkenin kuruluş ayarlarını onlara hatırlatacağız. Beyendik’e Muhammet Örnek yakışacak. Mart’ın sonu bahar.” diye konuştu.

Gürkan: “Sizin elinizden sadece 4 oyla alınmış, çalınmış olan Belediye Başkanlığının rövanşını 31 Mart’ta görecekler”

Törenin devamında Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan söz aldı. Beyendik halkının, gerekli desteği 2014 yılındaki seçimde de verdiğini ifade eden Gürkan, şunları söyledi; “Ama bir sürü ayak oyunu, bir sürü olmayan seçmenleri kaydırma yaparak, bunları tespit etmemize rağmen dönemin yetkilileri yöneticilerinin bizim bu tespitlerimizi yok sayması nedeniyle Beyendik 6 oyla kaybettirildi. Biz tarihinin hiçbir döneminde intikam peşinde olan bir millet olmadık. Tarihin hiçbir döneminde Cumhuriyet Halk Partisi’nin birisinden intikam almak için mücadele ettiğine tanık olamazsınız, göremezsiniz. Ama Cumhuriyetle yaşıt olan bu partinin geçmişine baktığınızda, er ya da geç mutlaka hakkını söke söke aldığını görürsünüz. O da 31 Mart günü olacak. İnanıyorum ki, sizin elinizden sadece 4 oyla alınmış, çalınmış olan Belediye Başkanlığının rövanşını 31 Mart’ta görecekler. Siz, 31 Mart günü Muhammet Örnek’i seçtiğinizde, sizin belediye başkanınız sadece Muhammet Örnek değil, Keşan, İpsala, Enez, Edirne’deki belediye başkanlarımız da sizlerin belediye başkanları olacak.” dedi.

“Ankara 730 km. Edirne 100 km., tercihi ona göre yapın”

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde, Süloğlu’nda yapılan bir programa katıldığını anımsatan Gürkan, şunları söyledi; “O programa katılan Sayın Bakan, ‘AK Parti’nin adayını seçin, seçimden sonra ne ihtiyacınız olursa Ankara’ya gelin’ demiş. Ben de orada yaptığım konuşmada, CHP Süloğlu Belediye Başkan Adayı Mehmet Ormankıran’ı seçerseniz, Ankara 730 km. Edirne 30 km. Seçimden sonra ne derdiniz olursa atlayın Edirne’ye gelin. Şimdi de Beyendiklilere söylüyorum. Ankara 730 km. Edirne 100 km., tercihi ona göre yapın. Sonuna kadar Muhammet Örnek’in yanındayız. Her ne kadar çamur atmaya çalışsalar da, 16 seçim bölgesinde, Millet İttifakı adayları kazanacak.”

Özcan: “Gelsin Beyendik’i görsün”

Törenin devamında, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan söz aldı. Görev süresi boyunca, tüm belediyelere ellerinden gelen desteği vermeye çalıştıklarını vurgulayan Özcan“Hiç de demokratik olmayan süreçlere girdik. Son milletvekili seçiminden sonra, geçen seneki Türkiye Cumhuriyeti değiliz artık. Zillet İttifakı diye üstüne basa basa bize çamur atmakta. Bir devlet başkanı, kendisinden başka birine ‘Siz zilletsiniz.’ demesi doğru mu. Bu çok kaba bir kelime. Dün Edirne’de ‘pislik, çamur, çukur’ dedi. Gelsin Beyendik’i görsün. Bizim ortak noktamız ideallerimizdir. 15 yıl alnımın akıyla görevimi yaptım ve arkamda güvendiğim kardeşimi bırakıyorum. İlkeleri aynı olan 2 kişiyiz. Bu bayrağı daha ileri götüreceğine de inanıyorum. Muhammet Örnek’e hayırlı olsun.” dedi ve sözü CHP Keşan Belediye Başkan Adayı Şenol Yalı‘ya verdi.

Yalı: “Asfalt plenti size de hizmet edecek”

Yalı da, kendisine devredilen bayrağı daha yukarı çıkartacaklarının altını çizerek, “Başkanımız cerrahi müdahaleyle altyapıyı bitirdi. Asfalt plentimiz de hazır. Onu modernize ederek, yol ve kaldırımlarımızı en hızlı şekilde yapacağız. Bu asfalt plenti size de hizmet edecek. Bunun sözünü de veriyorum.” şeklinde konuştu.

Örnek: “Beyendik’in kaynaklarını satmaktan başka ne yaptınız diye sormak istiyorum”

Törenin son konuşmasını, CHP Beyendik Belediye Başkan Adayı Muhammet Örnek yaptı. Doğup, büyüdüğü, yaşamaktan büyük keyif aldığı, ancak, yıllardır iyi yönetilmediğini düşündüğü Beyendik Beldesi’ne hizmet için CHP’den aday olduğunu ifade eden Örnek, şunları söyledi; “Bu karar yeni alınmış bir karar değildir. Daha önce AKP’ye, MHP’ye, İYİ Parti’ye, CHP’ye ve diğer partilere oy vermiş herkesi ziyaret ederek, onlara Beyendik ile ilgili fikirlerimi anlattım. Onlardan da düşüncelerini aldım. Bugün de sizlerin huzurundayım. 2014 yılındaki yerel seçimlerini nasıl kaybettiğimiz herkesçe biliniyor. Ancak bizlerin karşısına, ‘Biz iktidarız, kimi istersek işten çıkartırız’ diyerek sizlerin oylarını isteyecekler. 3 dönemdir iktidar partisi Beyendik’te. Beyendik’in kaynaklarını satmaktan başka ne yaptınız diye sormak istiyorum.  Gelini Beyendik’in, çocuklarımızın geleceği için projelerimizi birlikte hayata geçirelim. Daha önce Beyendik’i Trakya’nın incisi yapacağız diyerek yola çıkanlar, Beyendik’i Trakya’nın incisi mi yoksa çöplüğü mü yapmıştır? Gelin hep birlikte Beyendik’e sahip çıkalım. Beyendik’e hizmeti gerçekleştirmek için hepinizin oyuna, desteğinize ihtiyacım var. Hedefimiz, Beyendik’i halkımız ile birlikte, hiçbir parti gözetmeden hizmet etmek, birlik ve beraberliği inşa etmektir.”  Tören, CHP Beyendik Belediye Başkan Adayı Muhammet Örnek‘in, Belediye Meclis üyelerini tanıtmasının ardından sona erdi.

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı