Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Çarşı Merkez’de büyük yangın… Kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor

Çarşı Merkez’de büyük yangın… Kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor

İsmail Saraç Caddesi’nde bulunan beyaz eşya ve mobilya dükkanında sabah erken saatlerde başlayan yangın, kontrol altına alınırken, ciddi anlamda maddi hasar meydana geldi.

Yangın, sabah saat 08.30 sıralarında Önder Caddesi üzerinde bulunan bir mağazanın bordum katında başladı. Yangın kısa sürede mağazanın giriş katına da sıçradı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve 112 acil sağlık ekipleri sevk edildi. Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin müdahalelerine rağmen yangın kontrol altına alınmazken, Edirne ve Tekirdağ Büyük Şehir Belediyesi ve çevre ilçelerden çok sayıda takviye itfaiye ekipleri ve orman işletmeye ait arazözler sevk edildi.  Yaklaşık olarak 8 saattir müdahale edilen yangın, kısmen kontrol altına alınırken, üst katlardaki yangının söndürüldüğü ve soğutma çalışması yapıldığı, bodrum katta halen yangının devam ettiği öğrenildi.

Yangın sırasından çıkan yoğun dumandan zaman zaman itfaiye personeli de etkilendi. Bölgede elektrik ve doğalgaz hatları kesilirken, polis ekipleri de yoğun güvenlik önlemi aldı. 2 ayrı işyerinde hemen hemen tüm mobilya, beyaz eşya ve malzemelerin kullanılamaz hale geldiği öğrenildi. Yangının söndürülmesine yoğun bir çalışmayla devam ediliyor.

 

 

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı