Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Cani anne ve baba tutuklandı

Cani anne ve baba tutuklandı

Keşan’da oryantallik yapan kızları Didem Uslu’yu öldürüp parçalara ayırarak ormanlık alana atan anne ve babası, tutuklandı. Keşan emniyetinin başarılı çalışması sonucu cinayet kısa sürede çözülürken, cinayet zanlısının da kaçmasına izin verilmedi.
Edirne’nin Keşan ilçesinde, ormanlık alanda kesik kolu ve diğer vücut parçaları bulunan oryantal Didem Uslu’yu (32), öldürdüğü iddiasıyla polis tarafından yakalanarak, gözaltına alınan ve ardından adliyeye sevk edilen dönerci ustası baba Hasan Uslu ile kendisine yardım ettiği belirlenen anne Satı Uslu, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

“Delilleri kararttıktan sonra kaçacaktı”
Cani Baba Hasan Uslu’nun kesik kol parçasının bulunmasından sonra delilleri karartmak için çalışmalar yaptığı ve özellikle evde bulunan eşyalarının bir çoğunu çöpe attığı, ayrıca kızı Didem Uslu’ya ait vücut parçlarını kestikten sonra sakladığı buzdolabını ise ikinci el eşya alan bir firmaya sattığı öğrenildi. Hasan Uslu’nun yakalanmadan kısa bir süre önce ise Keşan’dan kaçmak için hazırlık yaptığı öğrenildi.

“Kamera görüntülerinden babanın yaptığı tespit edildi”

Öte yandan yaşanan olayla ilgili Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden bilgi notu paylaşıldı. Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirmede; ormanlık alanda bulunan kesik kol parçasının bulunduğu günden itibaren Didem Uslu’nun evi ve kesik kol parçasının bulunduğu alan arasında bulunan 10 ayrı kamera görüntüsünden 3 bin saatlik görüntü incelendiği ve bu incelemeler sonucunda olayın baba Hasan Uslu tarafından işlenildiğinin tespit edildiği ve bu doğrultuda baba Hasan Uslu ve Anne Satı Uslu’nun göz altına alındığı ve alınan ifadeleri sırasında suçu işlediklerini itiraf ettikleri belirtildi.


Sonrasında ise Baba Hasan Uslu’nun kızı Didem Uslu’ya ait gömdüğü parçaların yerlerini ve olayda kullandığı suç aletini attığı yerleri gösterdiği ifade edildi. Öte yandan çalışmalar esnasında Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğince oluşturulan 6 kişilik özel ekip tarafından ve bu ekip koordinesinde Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı Olay Yeri İnceleme birimi, İstanbul, Antalya ve Erzurum İl Emniyet Müdürlüklerinden destek olarak çağrılan Kadavra arama köpekleri ile birlikte çeşitli zamanlarda ve birçok yerde teknik çalışmalar yapıldığı, birçok kişiyle görüşmelerde bulunulduğu ve konu hakkında makulün çevresinde bulunan bir çok kişinin bilgilerine başvurulduğu ve yaklaşık 20 hektarlık bir ormanlık alanda arama çalışmaları sürdürüldüğü belirtildi.

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı