Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Boyalık’tan park tepkisi:”Çocuklarımızın pislik içinde oynamasından utanmıyor musunuz?”

Boyalık’tan park tepkisi:”Çocuklarımızın pislik içinde oynamasından utanmıyor musunuz?”

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, çarşı ziyareti sırasında Yenimescit Mahallesi girişinde hafriyat dökülü alanda çocukların oyun oynaması nedeniyle Belediyeye tepki gösterdi.

Yeni Keşan Belediye Binasının hemen altında, Parlaklar Market karşısındaki alanda çocukların uçurtma uçurup oyun oynadığını gören Boyalık, buradaki çocuklarla birlikte uçurma uçurdu. Çocuklarla konuşan Boyalık, daha sonra ise çikolata ikram etti.
Ziyaret sonrasında Facebook hesabından paylaşım yapan Boyalık, Keşan Belediyesine sert eleştirilerde bulundu.
“HİÇ UTANMIYOR MUSUNUZ?”
Boyalık, çocukların hastalık ve yaralanma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını belirterek; “Bugun çarşı ziyaretimiz sırasında Yenimescit mahallesi girişinde çocuklarımızın uçurtma mutluluğuna ortak olduk. Çocukluklarını
yaşayan evlatlarımızı mutlu görmek bizleri de mutlu ediyor. Ancak becereksiz Keşan Belediyesinin bir rezilliğini daha görmek bizleri üzdü. Çocukluklarını yaşamak isteyen bu çocuklarımız, cam kırıkları, inşaat atıkları ve çöpler içinde oyun oynuyor. Hem hastalık hemde ayaklarına batabilecek cisimler, sağlıklarını tehdit ediyor.
Eğer sizler belediye olarak bu çocukları burada oynatıyorsanız, gerçekten yazıklar olsun. Bu çocuklarımızın güzel parklarda, oyun alanlarında, spor sahalarında zamanlarını geçirmesi lazım. Böyle pislik içinde çocuklarımızı bırakırken hiç mi vicdanınız sızlamıyor? Hemde belediye binasının 50 metre kadar uzağındaki bu alanı hiç mi görmüyorsunuz? İşte bu zihniyetten kurtulmak için az bir zamanımız var. AK Belediyecilikte çocuklarımız, içinde her türlü oyun parkı, spor alanları olan parklarda oynayacaklar. Hemde hastalık ve yaralanmalardan uzak kalacaklar. Bu fotoğraflardaki görüntü bizleri gerçekten çok üzdü. Yeni Keşan için artık bu zihniyete dur deme zamanı.” dye konuştu.

Yorum yap