Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Boyalık, Keşan Belediye Başkanlığı için istifa etti

Boyalık, Keşan Belediye Başkanlığı için istifa etti

 

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, AK Parti Edirne İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, Genel Merkezin izni doğrultusunda İlçe Başkanlığı’ndan istifa ederek, Keşan Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğunu açıkladı.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Geçmiş Dönem İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri, Gençlik ve Kadın Kolları Başkan ve yöneticileri ise çok sayıda teşkilat mensubunun katıldığı basın toplantısında, Boyalık, Keşan’a hizmet etmeye talip olduğunu açıkladı.

Toplantıda ilk olarak konuşan Aksal; “Mali İdareler Yerel Seçimi var. Aday Adaylık başvurularımız başladı. Biz buralarda Belediyeyi almalıyız. Edirne’ye, Keşan’a daha iyi hizmet getirmek için AK Partili belediyenin çok önemli olduğunu biliyoruz. Aday adaylığı başvurularımızda sürüyor. Teşkilatlarımızdan başvuru yapmayın dediler. Genel Merkezimizin iznini alması gerekiyordu ilçe başkanlarının. Genel Merkez’de Yerel Yönetimler, Teşkilat, Seçim İşleri ve Arge Başkanlarımız ve İl Başkanımızın da katılımıyla bir toplantı yaptık. İlçe Başkanlarımızdan aday olmak isteyen arkadaşlar genel merkezle istişare yapıp izin istediler. Genel Merkezimiz de kendisine aday adaylığı için izin verdi. Bir çok ilçe başkanımız da istifa edecek. Bu resmi bir süreç. Hayırlısı olmasını diliyoruz.” dedi.

“Keşan’a hizmet etmek istiyorum”

Aksal’ın ardından; 3 yılı gecik bir süredir yaptığı İlçe Başkanlığı görevinden AK Parti Genel Merkezi’nde yapılan toplantının ardından izin alarak aday adaylığı için istifa ettiğini açıklayan Hüseyin Boyalık, amacının Keşan’a hizmet etmek olduğunu söyledi.

İlçe Başkanlığı görevine Siyasi Hukuk İşler Başkanı Gürcan Kılınç’ın devam edeceğini söyleyen Boyalık; “Keşan’a hizmet etmek istediğimizi söyledik. En önemlisi Keşan dedik. İzin ver Keşan daha iyisini yapalım dedik. Bir çok sloganla 3 yıldan beri partimizin daha iyi yerlere gelmesi için mücadele ediyorum. Bugün de 3 yıldan beri gururla ve onurla yaptığım İlçe Başkanlığı’ndan da istifa ettim. Daha iyi ve Keşan’a daha güzel hizmet edebileceğime inandığım Belediye Başkan Aday Adaylığı noktasında istifamı vererek İlçe Başkanlığımı Siyasi Hukuk İşler Başkanımız Gürcan beye bıraktım. Keşan’ımız için hayırlı olmasını diliyorum.”

“Gönül Belediyeciliğini hep birlikte yapacağız”

Amacının Keşan’a hizmet etmek olduğunu belirten Boyalık; “Biz Keşan’a hizmet etmek istiyoruz. Projelerimizle, insan odaklı, insanların dertlerini, tasalarına ortak olarak hizmet yapmak istiyoruz. Bunu yaparken de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Gönül Belediyeciliği dedi. Gönül Belediyeciliğini de buradaki ekibimizle, teşkilatımızın her kademesiyle gerçekleştirip, Keşan’ı kazanacağız. Burada İlçe Başkanlığım süresince teşkilatımızın her kademesinden destek gördüm. Allah razı olsun. İnşallah bundan sonra tekrar hep beraber olacağız. Nasibimizse, kısmetimizdeyse Belediye Başkan Adayı oluruz. Kısmetimizdeyse çok çalışarak kazanırız. Ben inanıyorum ki, bir toplum ruhu bilinciyle, topluluk bilinciyle çığ gibi büyüyen bir AK Belediye Keşan’da olacaktır. AK Belediye Keşan’a gelecektir. Sayın Milletvekilimiz Fatma Aksal’ın desteğiyle, İl Başkanımız İlyas Akmeşe’nin desteğiyle ve en önemlisi de Ankara’nın desteğiyle Keşan çığ gibi büyüyecektir.

“OSB dışında bir çok müjde gelecektir”

OSB Müjdesinin ardından AK Parti hükümetinin bir çok müjdeyle Keşan’da seçime gireceğini aktaran Boyalık; “Geçtiğimiz günlerde Milletvekilimiz bir OSB müjdesi verdi. Bu müjdeler burada kalmayacaktır. Her geçen daha da çoğalacaktır. Ama en önemlisi itibarlı bir Keşan, kıymeti artan bir Keşan’ı hep beraber yapacağız. Tek düşüncemiz Keşan. Keşan’ın kaynaklarını çarçur etmeyen, Keşan’ın gelirini doğru ve yerinde kullanan, engellisine, yaşlısına, kimsesizine sahip çıkan bir belediye istiyoruz.” dedi.
Hüseyin Boyalık’ın 3 Aralık Pazartesi günü AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nda geniş katılımlı bir Aday Adaylık açıklaması yapacağı öğrenildi.

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı