Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Bir gecede 66 göçmen yakalandı, 4 kişi tutuklandı

Bir gecede 66 göçmen yakalandı, 4 kişi tutuklandı

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği tarafından, 26 Ocak 2019 Cumartesi günü yapılan uygulamada, toplam 66 kaçak göçmen yakalanırken, göçmenlere kılavuzluk eden 4 kişi de çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Ekipler saat 00.15 sıralarında A.Y. yönetimindeki aracı şüphe üzerine durdurmaya çalıştı. ‘Dur!’ ihtarına uymayan A.Y. daha sonra aracı bırakarak 14 kaçak göçmen ile yaya şekilde kaçmaya çalıştı.

Yaşanan kovalamacanın ardından, A.Y. ve üzerlerinde pasaport ya da izin belgeleri bulunmayan 5 Pakistan, 4 Srilanka, 4 Bangladeş ve 1 Myammar uyruklu toplam 14 kişi yakalandı. Kaçak göçmenler işlemlerinin ardından İl Göç İdaresine teslim edilirken, A.Y. ise çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı.

Saat 01.45 sıralarında Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği ekipleri, N.K’nın kullandığı araçla İstanbul’dan İpsala’ya göçmen taşıdığı bilgisini aldı.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, Keşan-İpsala karayolu üzerinde aracı durdurdu. Araç içerisinde üzerlerinde herhangi bir tanıtıcı belge bulunmayan, 6 Pakistan, 5 Hindistan,1 Mymmar uyruklu toplam 12 göçmen şahıs yakalandı. Göçmen şahıslar işlemleri sonrası İl Göç İdaresine teslim edilirken, N.K, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak, cezaevine konuldu.

Saat 02.00 sıralarında Y.U’nun kullandığı araçla göçmen taşıdığı bilgisi alan ekipler, aracı Keşan-İpsala karayolu üzerinde durdurdu. Araç içerisinde yapılan aramada; 23 Pakistan, 4 Srilanka, 1 Bangladeş toplam 28 göçmen şahısla ile birlikte araçta bir adet bot ve iki adet kürek ele geçirildi. Göçmen şahıslar İl Göç İdaresine teslim edilirken, Y.U, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı.

A.E’nin kullandığı araçla göçmen taşıdığı bilgisini edinen ekipler, harekete geçti. İpsala karayolu üzerinde durdurulan araçta 5 Afganistan, 5 Somali, 2 de Bangladeş uyruklu toplam 12 göçmen şahısla ile birlikte araçta bir adet bot ve iki adet kürek bulundu. Göçmen şahıslar İl Göç İdaresine teslim edilirken, A.E, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı.

(HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı