Haber Keşan
Haber Keşan > Siyaset > Bağımsız Belediye Başkan Adayı mı olacak?

Bağımsız Belediye Başkan Adayı mı olacak?

Keşanlı iş adamlarından Milletvekilliği aday adaylığı için İstanbul Bayrampaşa Belediye Meclisi Üyeliğinden istifa eden Hüseyin Yıldırım’ın Bağımsız olarak Keşan Belediye Başkan Adayı olacağı iddia edildi.

2016 yılında yapılan İlçe Başkanlığı kongresinde AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı’na aday olan ancak adaylığı geçerli sayılmayan, daha sonrasında da 24 Haziran seçimlerinde Edirne’den Milletvekili Aday Adayı olan Hüseyin Yıldırım, kısa bir süre önce AK Parti’deki siyasetine ara verdiğini açıklamıştı.

Sosyal medyada yer alan iddialar üzerine Facebook hesabından açıklama yapan Yıldırım, Bağımsız Keşan Belediye Başkan Adayı olup olmayacağına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Konuyla ilgili Yıldırım’ın açıklaması şöyle: “Kamuoyuna duyuru;
Son günlerde kamuoyunda, gerek Edirne,gerek Keşan basınında yer alan, bağımsız adaylık hakkında sosyal medyamdan cevap verme gereği duydum.
Yoğun teveccüh ile bizleri gönüllerine nakşeden,sevdasını bizlere yansıtan tüm Keşanlı hemşehrilerimi saygı ve muhabbet ile selamlıyorum.
Bizim hizmet sevdamız,bölge siyaseti olmakla birlikte yerli ve milli değerlerimizi koruyarak,
1) Siyasi ilkemize sahip çıkarak kimseyi ayrıştırmdan bir,on veya 10,000 bin oy dahi olsa baş tacı edip
2) Siyasi samimiyetimize sahip çıkarak,hoşgörümüzü, birbirimize olan sevgi bağımızı asla koparmayarak yolumuza devam etmek
3) Siyasi ahlakımıza sahip çıkarak, hangi partiye intisabı olursa olsun birbirimizi kardeşçe kucaklayarak siyaset yapmak bizim tek düsturumuzdur.
Değerli genç kardeşlerim; Keşan’ı gençleştirme adına Sizlere ihtiyacımız olduğu bu süreçte,sizlerin fikirlerine, sizlerin görüşlerine saygı duyuyor, sizin olmadığınız bir Keşan asla düşünemiyor, siz genç kardeşlerime müteşekkir olduğumu ifade ediyorum. Değerli Keşan halkımızın yoğun teveccüh ve desteği,ilgi ve alakası şahsımı son derece mutlu ve mutmain etmiş olup,bizlere vermiş olduğunuz değerin karşılığında Bağımsız Keşan belediye başkan adaylığı sürecini istişareler neticesinde değerlendireceğimden, (müspet veya menfi) olarak ilerleyen tarihlerde net bir açıklama yapacağımdan hiçbir şüpheniz olmasın. Sizleri en kalbi muhabbetlerimle selamlıyor, Allaha emanet ediyorum.Selam ve dua ile…”

 

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı