Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Altunhan’dan Enflasyonla mücadeleye destek: “Zam uygulanmayacak”

Altunhan’dan Enflasyonla mücadeleye destek: “Zam uygulanmayacak”

Enflasyonla mücadele programına bir destek de Edirneli ulaşım firması Altunhan’dan geldi. Otogar İşletmecisi, Altunhan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunhan, Edirne- İstanbul arası yolcu taşıma ücretlerinin yeni tarifesi 65 lirayı uygulamayacaklarını, yolcuları 50 liradan taşımaya devam edeceklerini açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na bir destek de Edirne Otogar İşletmecisi, Altunhan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunhan’dan geldi. Altunhan, Edirne İstanbul arası yolcu taşıma ücretlerine gelen zammı uygulamayacaklarını, 50 liradan yolcu taşımacılığına devam edeceklerini söyledi.

Kentteki bir restoranda basın mensuplarıyla bir araya gelen Altunhan, Edirne- İstanbul arası yolcu ücretlerine altı aydan bu yana zam yapmadıklarını, ancak en son belirlenen yeni fiyat tarifesinin 65 lira olmasına rağmen bunu uygulamayıp 50 liradan yolcu taşımaya devam edeceklerini söyledi. Bazı kesimlerin krizi fırsata çevirdiğini belirten Altunhan, iş insanlarına çağrıda bulunarak sağduyulu olmaları gerektiğini ifade etti.

Altunhan, şirketleri bünyesine 10 adet yeni otobüs aldıklarını da açıklayarak, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası aldıkları 12 adet otobüsü siyaha boyattıklarını, yeni alacakları 10 adet otobüsün rengarenk olacağını ifade etti.

Hızlı tren konusunda da görüşlerini açıklayan Altunhan, “hızlı tren Edirne’ye gelsin ki bizim kıymetimiz ortaya çıksın. Bizim kadar ucuz hizmet veremezler. Hızlı tren de Edirne’de nasıl bir otobüsçü varmış görsün” şeklinde konuştu.

www.edirnetv.com

Yorum yap