Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Altunhan Metro’dan Minibüsçü esnafa büyük destek…

Altunhan Metro’dan Minibüsçü esnafa büyük destek…

Altunhan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunhan, dün basın mensupları ile bir araya gelerek, taşımacılık sektörüne örnek teşkil edecek olan uygulamasını tanıttı.

Altunhan Şirketler Grubu bünyesinde hizmet veren Keşan Metro Turizm olarak, yolculara kolaylık sağlamak ve minibüsçü esnafına da maddi destek olmak amacıyla, Keşan Şehirler Arası Otobüs Terminali ile çarşı yazıhanesi arasında çalışan servis araçlarını kaldırdı.

Yeşil Bursa İskender Kebap Salonu’nda düzenlenen ve saat 12.00 sıralarında başlayan toplantıya Altunhan’ın yanı sıra; Keşan Metro Turizm Bölge Müdürü Turgay Balcı,  S.S. Keşan Şehir İçi Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu üyeleri Yaşar Kaya ve Mehmet Meriç  ile basın mensupları katıldı.

Toplantıda konuşan Mustafa Altunhan, Metro Turizm olarak, Keşan-İstanbul arası yolcu taşımacılığı yaptıklarını belirterek, hem yolcuları sevindirecek hem de minibüsçü esnafına maddi katkı getirecek uygulamadan bahsetti.

Altunhan: “Yolcularımıza şehir içi minibüslerine

ücretsiz binmeleri için fiş veriyoruz”

Metro Turizm olarak, Keşan Şehirler Arası Otobüs Terminali ile çarşı merkezi arasında hizmet veren servis araçlarını kaldırdıklarını belirten Altunhan, şunları söyledi: “Ülkemiz zor şartlardan geçiyor. Ekonomik sıkıntılar her sektörde olduğu gibi arabacı esnafında da yaşanıyor. Bunun için Metro Turizm olarak minibüsçü esnafımıza katkıda bulunmak amacıyla servis araçlarımızı kaldırmaya karar verdik. Bunun yerine yolcularımıza şehir içi minibüslerine ücretsiz binmeleri için fiş veriyoruz. Vatandaşımız da minibüse fişini veriyor ve istediği yere gidebiliyor. Minibüsçü esnafımız da fişlerini getirip şirketimizden taşıdığı yolcuların ücretini alıyor. Bu sayede minibüsçü esnafımıza da maddi destek sağlamış oluyoruz.”

“Terminalden minibüse binerek

tek seferde istediği yere gidebilecekler”

Mustafa Altunhan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Servis aracı hizmetiyle, yolcular sadece çarşı merkezindeki bir noktaya kadar gidebiliyor. Ancak, minibüsler ile çarşı merkezinin yanı sıra mahallesine hatta evinin önüne kadar gidebilecek. Bu sayede yolcularımız da memnun kalıyor. Servis araçlarımız ile çarşı merkezine kadar giden yolcularımızdan birçoğu, oradan da evine gitmek için yine minibüslere binmek zorunda kalıyordu. Bu sayede terminalden minibüse binerek tek seferde istediği yere gidebilecek. Bu uygulama ile yolcularımızı da düşünmüş oluyoruz.”

“Birbirimizi destekleyeceğiz”

Yardımlaşmanın önemine dikkat çeken Altunhan, şunları söyledi: “Sektör içerisinde faaliyet gösteren taksici, minibüsçü ve otobüsçü esnaflarının yardımlaşmalara ihtiyacı var. Arabacılık sektörü zor bir dönemden geçiyor. Otobüs firmaları iflas ediyor. Minibüsçü esnafı zorluk çekiyor. Bizim sektörde çok zorda olan insanlar var. Herkesin ailesi var. Hepimiz bu zamanda birbirimizi düşünmek zorundayız. Ekonomi hakikaten zorda. Birbirimizi destekleyeceğiz ki, bu memlekete katma değer çıksın. Yoksa mağdur olup da birisi işinden gücünden olursa, bunlar her şeye yansır. Herkes elinden geldiği kadar birbirini koruyacak, birbirinin ekmeğine saygı gösterecek. İnşallah Keşan için hayırlı olur. Zannediyorum ki diğer firmalar da bizi takip ederler. Bu bir rekabet, onların da arkamızdan geleceğini tahmin ediyoruz.”

“Arabacı esnafı birbirini her

zaman desteklemek zorunda”

Keşan’daki benzer uygulamayı daha önce Edirne merkezde yaptıklarını ve herkesin memnun kaldığının altını çizen Mustafa Altunhan, sözlerini şöyle tamamladı: “Edirne’ye yolcu taşımacılığı fiyatı 55 TL, ama biz 50 TL fiyat kesiyoruz. 5 TL’yi almıyoruz. Onlar da minibüse 2-3 TL verip seyahat ediyorlar. Bu Edirne’deki minibüsçü, taksici esnafına fayda sağlıyor. Onların da çoluk çocuğu var. Kimisi ilkokulda, kimisi ortaokulda, kimisi de üniversitede çocuklarını okutuyor. Arabacı esnafı birbirini her zaman desteklemek zorunda. Bunun yanında yolcuyu da mağdur etmemek lazım. İlk önce yolcularımızı düşünüyoruz.”

Balcı: “Güzel tepkiler alıyoruz”

Toplantıda daha sonra söz alan Metro Turizm Keşan Bölge Müdürü Turgay Balcı da, uygulamaya yaklaşık 1 ay önce başladıklarını belirterek, “Bu güne kadar bir sıkıntı çıkmadı. Yolcular da bu durumdan memnun, güzel tepkiler alıyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaya ve Meriç: “Hizmet etmeye çalışıyoruz”

Toplantıya katılan S.S. Keşan Şehir İçi Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu üyeleri Yaşar Kaya ve Mehmet Meriç de konuyla ilgili şunları söyledi: “Minibüsçü esnafı olarak elimizden geldiğince hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu Keşan’da bir ilk. Mustafa beye çok teşekkür ediyoruz. Öncülük yaptı, diğer firmalardan da aynı uygulamayı bekliyoruz. Servislerini çekmesini, bizlere ve taksici arkadaşlarımıza yardımcı olmalarını istiyoruz.”

Toplantı Mustafa Altunhan’ın katılımlarından ötürü basın mensuplarına teşekkür etmesiyle sona erd

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı