Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Altunhan: “Doğayı koruyoruz”

Altunhan: “Doğayı koruyoruz”

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Cumhuriyet tarihinde ilk kez gerçekleştirilen Mesire Alanları Çalıştayı, 20-21 Şubat tarihleri arasında Antalya’da yapıldı.

Orman Genel Müdürlüğü Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Daire Başkanlığının ilk kez düzenlediği çalıştay Antalya’da gerçekleşti. Çalıştay’a Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Mesire Yerleri arasında yer alan Keşan bölgesinden işletmeci Mustafa Altunhan, Ecz.Muzaffer Güven ve Özgür İnceoğlu katıldı.

İlk Kez gerçekleştirilen çalıştayda, mesire yerleri işletmecilerinin sorunları dile getirildi. Çalıştayda bir konuşma yapan Altunhan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altunhan, böyle bir çalışmanın yapılmasının ne denli önemli olduğuna değinerek, Bakanlığın mesire alanlarının işletmecilerinin sorunlarını ilk ağızdan dinlemesinin, takdire şayan bir hareket olduğunun altını çizdi. Altunhan, sadece kendisinin değil Keşan’daki mesire alanları işletmecilerinin doğanın dokusunu bozmadan aksine, doğayı daha da canlandırmak için ne kadar çok çaba sarf ettiklerini söyledi.

2 gün süren çalıştayda, A, B, C, D sınıfı mesire alanlarındaki sorunlar, rapor haline getirildi. Bakanlık, çalıştay raporuna göre yeni bir yönetmelik hazırlayacak.

 

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı