Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Aksal, gençlerle bir araya geldi

Aksal, gençlerle bir araya geldi

AK Parti Keşan Gençlik Kolları tarafından, 2 Eylül 2018 Pazar akşamı “Gençlik Buluşması” adı altında program düzenlendi.

Keşan Öğretmen Evi bahçesinde düzenlenen ve saat 20.30 sıralarında başlayan programa AK Parti Edirne Milletvekili ve MKYK Üyesi Dr. Fatma Aksal, Keşan Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın ile Keşan, İpsala ve Enez’den gelen gençlik kolu üyeleri katıldı.

İSA VURAL…

Programın açış konuşmasını AK Parti Keşan Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi İsa Vural yaptı.

Vural, şunları dile getirdi: “AK Parti gençliği çalışan, üreten, geleceğe giden zor yolda yılmadan, yorulmadan yoluna devam etmektedir. AK Parti felsefesine göre milletimize olan bağımızı tepeden inme değil, tabandan gelen görev aşkımıza borçluyuz. Cumhurbaşkanımız gibi genç yaşlarda kendini milletine hizmet için adayan insanlar olmalıyız. Bu yolda zorluklar çekeceğiz, sıkıntılara düşeceğiz. Ama biz sahip olacağımız mevkilerde, millete efendilik eden değil, millete hizmet eden AK Parti gençleri olacağız. Bizler, bugünden yarını imar eden sorumlu gençleriz. Öyle adımlar atmalıyız ki yarınlarımız AK Parti ile daha da aydınlasın. AK Parti diğer hizmet alanları gibi belediyelerde de ülkemizi geleceğe hazırlama konusunda iddialıdır. Keşanımız için de imardan ulaşıma, altyapıdan soysal yardımlara kadar her alanda ilçemizin ihtiyaçlarını dikkate alan bir yaklaşımla AK Parti olarak, kendimize yeni ufuklar çiziyoruz. Şehre hükmeden değil, şehre hizmet eden belediyecilik ve gençlik anlayışı ve bulunduğu görevi emanet olarak gören, şikâyetsiz çalışan gençlerimiz ve başkanımız olacaktır. Keşan’da belediyeyi almak için biz gençlere büyük görevler düşüyor. Gençler olarak, birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. Keşan’daki yerel iktidarı hep birlikte yıkacağız. Sayın Fatma Aksal da her zaman olduğu gibi biz gençlere gereken desteği vereceğine inancımız tamdır.”

FATMA AKSAL…

Daha sonra konuşan Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere ve kadınlara çok fazla değer verdiğinin altını çizerek, “Cumhurbaşkanımız, kadınların ve gençlerin partinin asli unsuru olduğunu söylüyor. Seçilme yaşının 18’e indirilmesi, gençlere verilen önemi göstermektedir. Eğer gençler, seçecek tecrübeye sahipse seçilme bilgisine de sahiptirler. Gençler bu ülkenin geleceğidir. Önemli olan ileriye bakmaktır. Ülkeyi sizler ileriye taşıyacaksınız. Siyaset maddi ve manevi fedakârlık istiyor. Gençler olarak, çok büyük fedakârlıklar yapmanız gerekiyor. Hatta, parti için cebinizden paralar harcıyorsunuz. Bazı insanlar, partide para dağıtıldığını düşünüyorlar ama sizler cebinizden para harcayarak, buralara geliyorsunuz. Gençler, işlerini ve evini kurmaya çalışırken, gençlik kollarında görev alarak çalışıyorlar. Gençler bu partinin hizmetkârıdır. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket edersek, yapamayacağımız hiçbir şey yoktur.” dedi.

AK Parti’nin yerel seçimlerde gençlere de yer vereceğini dile getiren Fatma Aksal “AK Parti olarak, genel seçimlerde gençlere nasıl yer verdiysek, yerel seçimlerde de yer verilecektir. Seçimler denilince, milletvekilliği ya da belediye başkanlıkları akla geliyor ama belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, muhtarlar da vardır. Gençlerimizi muhtar, belediye meclis üyesi, il genel meclisi üyesi olarak da görmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

“Belediye başkan, il genel meclisine ve belediye meclisi adayları atamayla mı yoksa delege oylamasıyla mı belirlenecek?” şeklindeki soruya cevap veren Aksal, şunları söyledi: “Ekim ayı itibariyle, aday adaylarımız ortaya çıkmaya başlayacak. Keşan’da şuanda çıkmaya başladı. Ekim ayında öncelikle mevcut belediyeleri masaya yatıracağız. Anketler yapılıyor, sahada insanlarla birebir görüşülüyor. Öncelikle mevcut belediye başkanlarından kimlerle devam edileceğine karar verilecek. Daha sonra aday adaylığı süreci başlayacak. Partimizin kapısı herkese açıktır. Adaylar belirlenirken teşkilatların görüşleri alınacak, halka sorulacak. Gerekeli değerlendirmelerin ardından adaylarımız belirlenecektir.”

Yeni sistemde, yerel yönetimlerin öneminin arttığına dikkat çeken Fatma Aksal, sözlerini şöyle tamamladı: “Hizmetin yerelde başladığına inanıyoruz. Sabah kalktığımız çöpün toplanıp-toplanmadığı önemlidir. Kaldırım ve yol gibi hizmetler, belediyeye aittir. AK Parti olarak, yerelde hizmete önem veriyoruz. Mevki ve makamlar gelip geçicidir. Daha temiz ve düzenli olan, sosyal alanlarının olduğu bir yerde yaşamak istiyoruz. Bundan ötürü de en iyi hizmeti kim getirecekse, o insanların yerel yönetimlerdeki makamlarda olmasını istiyoruz. En iyi hizmeti AK Parti’nin getirdiğine inanıyoruz. Örnek vermek gerekirse; İpsala Belediyesi’nin verdiği hizmetleri herkes gidip yerinde görebilir. İpsala’nın yollarının düzgün olduğunu görüyoruz. Kısacası, alt yapı ve üst yapı anlamında çok iyi hizmetler yapıldı. Bizim derdimiz hizmettir. Edirne’deki tüm belediyeleri alarak, en iyi hizmeti halkımıza sunacağız. Bugün Keşan’da kaldırıma adım attığımızda kaldırımların olmadığını görüyoruz. Yolların bozuk olması nedeniyle, araçlarımızın ön takımları dağıldı. Keşan Belediyesi temel hizmetleri dahi yerine getirmediğini görüyoruz. Keşan’da belediyecilik anlamında hizmet görmüyoruz.”

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı