Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Akmeşe: “Edirne’de belediyeyi alacak durumdayız.”

Akmeşe: “Edirne’de belediyeyi alacak durumdayız.”

AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, CHP’li Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın aday adaylığı başvurusunu yaptığını hatırlatarak, “Recep Gürkan aday adaylığı başvurusu yaptı, hayırlısı olsun diyoruz biz. Gürkan ne yaptın da tekrar kendinde o gücü buldu?” diye sordu. Akmeşe ayrıca halkın boş laflara artık kanmayacağını da belirterek, bu yerel seçimde halkın iktidar yana olacağını ifade etti. Aday belirleme sürecinin henüz başlamadığını kaydeden Akmeşe, halkın içinde olan halkla beraber olan birinin aday olabileceği sinyalini verdi.

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, yerel seçimlere aylar öncesinden hazırlanmaya başladıklarını hatırlatarak, halkın hizmet istediğini bunun yolunun da hizmetle anılan AK Belediyecilikten geçtiğini ifade etti.

Akmeşe yaptığı açıklamalarda yaptıkları çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.  Röportajımızı yaptığımız sırada Recep Gürkan’ın da aday adaylığı başvurusunu yapıyordu. Akmeşe, CHP’li Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın daha önceki vaatlerini konu alan  geniş kapsamlı basın toplantısı yapacağını belirterek, “Recep Gürkan’ın seçim zamanında taahhütleri vardı, hangisini yapmış hangisini yapmamış onları paylaşacağım. Dediğim gibi yaptıkları yapacaklarının teminatı olması lazım. Edirne’de 4,5 yıldan beri ulaşımımı çözmüş, parkı mı çözmüş, en basit tuvaleti mi çözmüş, altyapıyı çözmüş, Edirne’de değişen ne var. Yine çıkacak bu insanlardan oy isteyecek. Edirneliler artık bunları göz önünde bulunduruyor, boş laflara kandıkları da yok. Bu sefer Edirneliler iktidardan yana kanaatini koyacaklardır, bakın yeni bir siteme de geçtik. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, 5 yıl seçim yok. Halkın da bu nedenle iktidar dan yana olarak tavır koyarak Edirne’de de bir AK Parti Belediyesi olacağına inanıyorum. Bütün çalışmalarımız da bu yönde devam ediyor” şeklinde konuştu.

“İL BAŞKANININ HABERİ OLMADAN ADAYLIK BAŞVURUSU YAPILMAYACAK”

Yerel yönetim seçimlerine çok önceden başladığını kaydeden Akmeşe, “Edirne ile ilgili Ankara’da özel bir toplantı da yapmıştık. Bu kurulda anket çalışması yapılmıştı hatta ben basında paylaşmadım ama buradan bizim iyi bir sonuç aldığımız çıktı. Genel seçimlerden sonra Cumhurbaşkanının il başkanları toplantısında konuşulan en önemli konularında biri de il başkanının haberi olmadan adaylık başvurusu yapılmayacak olmasıdır. Mutlaka il başkanının bilgisi olacak bilhassa teşkilatlarda görev yapan arkadaşlar, il başkanı ve genel başkanının izin verirse görevlerini bırakabilecekler. Arkadaşları biz nerede dahi iyi faydalanırsak ona göre hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“BİZİM KRİTERLERİMİZE UYAN HERKESE KAPIMIZ HERKESE AÇIK”

Adaylık kriterleri ile ilgili konuşan Akmeşe, “Cumhurbaşkanının önceki gün aday kriterleri ile ilgili bir açıklaması vardı. Halka tepeden bakanlarla kesinlikle bizim işimiz yok dedi. Özellikle halkın içinde olan halkala beraber olan o tür adaylar istiyoruz. Zaten çalışmalarımız da yöndedir. Bir de parti de emeği olan arkadaşlarımıza öncelik vereceğiz deniliyor. Partimizin iç disiplini çalışmalarını bilmeyen arkadaşları hadi seni aday yaptık dediğimiz zaman bunda başarılı olamadık Edirne’de bu yaşandı biliyorsunuz. Adayımızı bulabilirsek parti içinden tercih edeceğiz. Tabi bu benim kanaatim bu son kararı yine genel merkez veriyor. Bizim kriterlerimize uyan herkese de bizim kapımız herkese açıktır. Çok sevilen biridir, Edirne’de karşılığı vardır. Biz de deriz ki hakikatten bu seçimi bu arkadaşla kazanırız dediğimiz zaman kentin bir iş adamı da ya da esnafımız da olabilir sakınca yok. Çalışmalarımız bu yönde aday adaylığı takvimiz de açıklanmadı duyduğumuz isimler var. Bayağı fazla isim olacağını tahmin ediyorum, biz Edirne’de belediyeyi alacak durumdayız, bunu biliyoruz” diye konuştu

www.edirneportal.net

Yorum yap