Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > AK Parti ve MHP Keşan’da ittifak yapmayacak mı?

AK Parti ve MHP Keşan’da ittifak yapmayacak mı?

Yerel seçimlere kısa bir süre kala Keşan’da adaylar yavaş yavaş belirlenirken, en çok merak edilen konu ise Keşan’da AK Parti ve MHP’nin seçime ayrı mı yoksa Cumhur İttifakı olarak mı gireceği konusu oldu.

İki partide adaylarını açıklarken İl Genel ve Belediye Meclis listeleri için çalışmalar  yapıyor. AK Parti’den istifa ederek MHP’ye geçerek Belediye Başkan adayı olan Hüseyin Yıldırım’ın AK Parti’nin oylarını bölüp bölmeyeceği ise en çok konuşulan konulardan biri. Son zamanlarda yapılan açıklamalarda Edirne merkezde MHP adayının çekilerek AK Parti ile ittifak olarak seçime gireceği iddia ediliyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Edirne programı sonrası ittifak konusunun daha da netleşmesi beklenirken, MHP Keşan Belediye Başkan adayı Hüseyin Yıldırım ise konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaparak, Keşan’da iki partinin de ayrı adayla seçime gireceğini dile getirdi.

Yıldırım’ın Facebook hesabından yaptığı açıklaması şöyle:

Değerli Keşanlı hemşehrilerim;
31 mart yerel seçimlerinde partimiz Keşan ilçemizde ittifak çatısı altında seçime gitmeyip,tek başına yola devam etme kararı almıştır.Çalışmalarımız partimizin yerel iktidarı alma gayreti içinde olacaktır.Keşan’a hak ettiği hizmeti Milliyetçi Hareket Partisi kadroları getirecektir.
Halkımızdan aldığımız yoğun teveccüh ve güç ile 99’da olduğu gibi aynı heyecan ve azim ile başarıya hep birlikte ulaşacağız.
Kamuoyuna saygı ile duyurur aziz Keşan halkımıza en kalbi muhabbetlerimi iletmek isterim.
#KazananKeşanOlacak

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı