Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Adnan Vural: “Sahil yollarıyla ilgili önergeniz olmadı”

Adnan Vural: “Sahil yollarıyla ilgili önergeniz olmadı”

Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Partili üyesi Adnan Vural, ocak ayı meclis toplantısı ve yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmede bulundu.

“EKSİKLİK KALAN YOLLARIMIZI KISA SÜREDE TAMAMLAYACAĞIZ”

Vural, “2018 yılının kasım ayında, bütçe görüşmesi vardı ve Mecliste onaylandı. Yaptığımız çalışmalarda bir takım eksiklikleri tespit ettik. Keşan’ın İl Genel Meclisi üyeleri olarak, önümüzdeki hafta Edirne Valimizle görüşerek, eksik kalan yollarımızın yapılmasını isteyeceğiz. Yatırım programına bazı yollarımızı dahil etmek için çalışacağız. Keşan’a ne kadar sıcak asfalt çalışması yapılacağı konusunda görüşeceğiz. 2019 yılı taslak bütçesinde, Maltepe-Karacaali arasına stabilize çalışması yapacağız. Sazlıdere-Adilhan, Paşayiğit-Lalacık, Yeşilköy-Beyköy arasındaki yollarımızı yapacağız. Eksiklik kalan yollarımızı kısa sürede tamamlayacağız.” dedi.

“SAZLIDERE, YEŞİLKÖY VE BEYKÖY’DE KANALİZASYON ALT YAPIMIZ YOK”

Sazlıdere köyünün kanalizasyon sorunun yıllardır devam ettiğine dikkat çeken Adnan Vural, şunları söyledi: “Yaşanan sorunu her meclis toplantısında gündeme aldık ama sorun çözülemedi. 2019 yılı yatırım programına aldık. Sazlıdere, Yeşilköy ve Beyköy’de kanalizasyon alt yapımız yok. Sazlıdere ve Yeşilköy’ün kanalizasyon sorununu bu yıl inşallah çözüme kavuşturacağız. Beyköy’den herhangi bir talep gelmedi. Kendisiyle görüşeceğiz ve ihtiyaç olması durumunda bir plan program yapacağız. 2019 yılında, yolların yapılmasına ağırlık vereceğiz.”

“O YOLLA İLGİLİ HERHANGİ BİR TALEP BİZLERE ULAŞMADI”

“Kadıköy Barajı’na giden yol bozuk durumda. O yol için vatandaşlar başvurduklarında, Edirne Tekirdağ’ın, Tekirdağ ise Edirne’nin sorumluluk alanında olduğunu dile getiriyor. Peki, bu yolu kim yapacak?” sorusuna cevap veren Vural, sözlerini şöyle sürdürdü: “O yolla ilgili herhangi bir talep bizlere ulaşmadı. O yol ağı bizim sorumluluğumuzda kalıyorsa, yapılması için gerekli çaba gösteririz.”

“YOLLARDA SIKINTI VARSA, GELİN DÜNYA

STANDARTLARINA UYGUN HALE GETİRELİM”

CHP’li İl Genel üyelerinin, “Sahillerimizde, dünya standartlarının altında kalan yollar bulunuyor.” şeklindeki sözlerini hatırlatan Adnan Vural, şöyle dedi: “Yayla, Danişment, Erikli köyleri belediye sınırları içerisinde kalıyor. Belediye sınırları içerisinde kalan yollara bizim yapabileceğimiz bir şey yok. Bozuk yol varsa, belediye yapacak. Diğer yollara bakıldığında iyi durumda. Eğer sahillerimizde dünya standartlarının altında kalan yol varsa, siz ne iş yapıyorsunuz? Bu halk size 5 yıllığına hizmet etmeniz için yetki verdi. Ayrıca, İl Genel Meclisi’nde çoğunlukta olan sizlersiniz. Erikli-Danişment yolunun kötü olduğunu dile getiriyorlar ama bugüne kadar o yolla ilgili herhangi bir önergeniz var oldu mu? Hiçbir önergeniz olmadı. Bunlarda çalışma ruhu yok. Yollarda sıkıntı varsa, gelin dünya standartlarına uygun hale getirelim.”

“PLANLARDA SORUN VARSA GELİN HEP BİRLİKTE ÇÖZELİM”

CHP’li İl Genel üyelerinin, 1/25 binlik planlarla ilgili sıkıntıların olduğunu yönündeki söylemlerine değinen Vural, sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Planlarla ilgili Uzunköprü’de toplantı yaptık ve meclis başkanı Abdülaziz Çıkıkçı’ydı. Planlar konusunda hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması için komisyon kurulup, Ankara’ya gidilmesini önerdik. Ama kimse bu konuda adım atmadı. Eğer planlarda sorun varsa gelin hep birlikte çözelim.”

Toplantının ardından Adnan Vural, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, basın mensuplarına yemek verdi.

Vural, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, gazetecilerin gününü kutlayarak, “Türkiye’de ve Keşan’da yerel basının önemi çok büyüktür. Yerel basın, bizlerin sesini kamuoyuna duyurmak için çalışıyorlar. Keşan’daki basınımıza, yerelde olan herkesin sahip çıkmasını istiyoruz. Gerek abone olarak, gerekse reklam vererek destek olup, yerel basınımızı yaşatmamız gerekiyor.” diye konuştu.

(AYHAN GÜLVER)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap