Haber Keşan
Haber Keşan > Spor > Adnan Vural: “Köylerimizde çöp konteyneri sorunu kalmayacak”

Adnan Vural: “Köylerimizde çöp konteyneri sorunu kalmayacak”

Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Parti’li üyesi Adnan Vural, Keşan’ın köylerine çöp konteyneri dağıtımı, yol sorunu ve Enez Devlet Hastanesi’nin durumuyla ilgili değerlendirmede bulundu.
“KÖYLERİMİZE YAKLAŞIK 500 ADET ÇÖP KONTEYNERİ ALACAĞIZ”
Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısının geçen hafta içerisinde yapıldığını belirten Vural, “Birlik tarafından TANAP için bir proje hazırlamıştık ve o onaylandı. Proje kapsamında, 445 bin lira para gelecek ve bunun yaklaşık % 95’i hibedir. Köylerimizde, çöp konteyneri sayısı yetersiz ve bunu yakın zaman içerisinde köy muhtarlarımızda dile getirmişti. Bu hibe parayla, köylerimize 450-500 adet çöp konteyneri alacağız. Böylece, köylerimizde çöp konteyneri sorunu olmayacak. 15-20 gün içerisinde, köylerimizde konteyner dağıtımına başlayacağız.” dedi.
“ŞABANMERA KÖYÜ YOLUNDA PAZARTESİ GÜNÜ SICAK ASFALT ÇALIŞMASINA BAŞLIYORUZ”
Adnan Vural, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “KÖYDES projesi kapsamında, Şabanmera köyü yolumuzu ihale etmiştik. Ancak alan firma işi yapamadığı için ihaleyi iptal ettik. Yolun hemen ihalesini yaptık ve pazartesi günü sıcak asfalt çalışmasına başlıyoruz.”
“MİLLETVEKİLİMİZİN KEŞANLI OLMASI BİZLER İÇİN BİR AVANTAJDIR”
Köylerdeki eksiklikleri tespit etmeye çalıştıklarını ifade eden Vural, “Eksiklikleri tespit edip, çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz. Edirne Milletvekilimiz Fatma Aksal’ı ziyaretimizde köylerimizdeki eksiklikleri kendisine illettik. Ayrıca, 10 ya da 15 köyümüze konak yapılacak. İnşallah, 2019 yılı içerisinde bu köy konaklarımız yapılacaktır. Milletvekilimizin Keşanlı olması bizler için bir avantajdır.” şeklinde konuştu.
“AK PARTİ’DEN KAYNAKLI DEĞİL; FİRMADAN KAYNAKLIDIR”
Enez Devlet Hastanesi hakkında bilgi veren Adnan Vural, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Hastanenin gecikme nedeni; AK Parti’den değil, firmadan kaynaklıdır. Hastanenin diğer eksikliklerinin giderilmesi için 1 Kasım’da yeniden ihaleye çıkacak. Hastane şuanda % 85 seviyelerindedir. İnşallah 2019 yılının ocak ayı sonunda eksiklikler bitirilip, hastane bölgeye hizmet vermeye başlayacaktır.”

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı