Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Adnan Vural: “Boş kalan hastane binaları, Aralık ortasında dolacak”

Adnan Vural: “Boş kalan hastane binaları, Aralık ortasında dolacak”

Edirne İl Genel Meclisi’nin AK Partili Üyesi Adnan Vural, yaptığı açıklamada; Keşan Devlet Hastanesi, Enez Devlet Hastanesi ihalesi ve köylerdeki çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“15 Aralık’a kadar boş kalan binalarda faaliyete geçecek”

Keşan Devlet Hastanesi yeni hizmet binasının faaliyete geçmesinin ardından eski hastanenin boş kaldığını belirten Vural“Eski hastanenin nasıl değerlendirileceği gündemde. Yaptığımız görüşmelerin neticesinde binalar sağlıklı hayat merkezi olacak. Bazı aile hekimlerimiz de o binalara taşınacak. Ay sonuna kadar olmazsa, 15 Aralık’a kadar boş kalan binalarda faaliyete geçecek.” dedi.

“İhalede yolsuzluk yok”

Enez Devlet Hastanesi’nin ihalesi hakkında gündeme gelen eleştiriler hakkında konuşan Adnan Vural, sözlerini şöyle sürdürdü: “Enez Devlet Hastanesi ihalesi basına da yansıdı. İhalede bir yolsuzluk yok. İhaleye çıkılmadan önce yaklaşık maliyet hazırlanıyor. İhale aşaması sürecine gelinmiş ve ihalesi yapılmış. İhaleye katılan 10 firmadan 1’i almış. Yolsuzluk söz konusu değil. Teknik adamlar gereken çalışmaları yapmış. En düşük fiyatı veren firma ihaleyi alıyor. Yolsuzluk kesinlikle olmaz. Tamamen çamur atılıyor. İddiaları kabul etmiyoruz. 90 günlük süre içerisinde iş bitecek. Hastane 2018 yılında açılmaz ama 2019’un Mart veya Nisan ayında kesinlikle açılacaktır.”

“Köylerimizde başka alt yapı sorunumuz yok”

İl Genel Meclisi’nin 2018 yılı çalışmalarını değerlendiren Vural, sözlerini şöyle tamamladı: “2018 yılında ilçeler arasında en yüksek payı Keşan aldı. Keşan’da da birçok çalışma yaptık. Örneğin; Şabanmera Köyü’nde sıcak asfalt döktük. Son derece güzel bir çalışma oldu. Bundan sonra sıcak asfalt yapacağız. 20 kilometre 1. kat veya 2. kat sıcak asfalt yapacağımıza 5 kilometre sıcak asfalt yapalım. Bu konuya yöneleceğiz. Yine çalışmalarız devam edecek. 2019 yılı bütçe çalışmaları devam ediyor. 88 milyon bütçe var. Köylerimizde Sazlıdere Köyü’nde kanalizasyon, Mecidiye’nin arıtma sorunu var. Bunları programa alacağız. Köylerimizde başka alt yapı sorunumuz yok.”

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı