Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Adnan Vural, AK Parti Keşan İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı

Adnan Vural, AK Parti Keşan İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı

Eski Edirne İl Genel Meclisi üyesi Adnan Vural, 4 Mayıs 2019 Cumartesi günü yaptığı açıklamada AK Parti İlçe Başkanlığı’na aday olacağını duyurdu.

AK Parti’li Vural, açıklamasında ilk olarak, Müslüman âleminin Ramazan ayını tebrik etti.

“SİYASET UZUN SOLUKLU BİR İŞTİR”

AK Parti’nin kurulduğu günden beri siyasetin içerisinde olduğunu ve partide çeşitli görevlerde bulunduğunu dile getiren Adnan Vural, “Kurulduğu günden beri AK Parti’ye üyeyim. İl Genel Meclis üyeliği yaptım, partide çeşitli birçok görevde bulundum. Siyaset uzun soluklu bir iştir. Gelecek yıl yapılacak ilçe kongresinde başkanlığa aday olacağım. Yıllardır partinin içinde oldum, Keşan’a yapılacak devlet yatırımlarının takipçisi olacağım. İl Genel Meclis üyesiyken 24 saat telefonlarım açıktı. Başkan olursam da telefonlarım yine 24 saat açık kalacak. Keşan’a ne gerekiyorsa yapmak için çalışacağız, AK Parti’den milletvekilimiz ve belediye başkanımız var. Devlet yatırımları ile Keşan’a hizmetkâr olmaya geleceğiz. Elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz. Seçildiğim zaman milletvekilimiz ile sürekli istişare halinde olacağım.” şeklinde konuştu.

“SİYASETTEN HİÇ KOPMADIM”

Keşan’a artık huzur evinin yapılması gerektiğini vurgulayan Vural, “Keşan’a öncelikle yapılması gereken yatırımların en başında huzur evi geliyor. Köylerimiz ile birlikte Keşan’ın 80 bin nüfusu var ve bu da huzur evine ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor. Bunu her zaman dile getirmiştim fakat Keşan’a huzurevi yapılmadı. Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu, inşallah Keşan’a huzurevini imara açar. Hizmet etmeyi seviyorum ve Keşan’a hizmet etmek için adayım. Keşan’a yapılacak her hizmette sonuna kadar, taş üzerine taş koyup, gece gündüz çalışırız. Yeter ki Keşan’a hizmetimiz olsun. Önümüzde zaman da var, çalışmalarımız devam edecek. Siyaset uzun soluklu iş, siyasetten hiç kopmadım, kopmayacağım da. Halkımıza elimde olan imkânlarla yardımcı olmaya çalışacağım.” dedi.

“KEŞAN İÇİN GEREKENİ YAPACAĞIZ”

2020’de gerçekleştirilecek olan AK Parti Keşan İlçe Kongresinde başkanlığa getirilmesi halinde yapmayı planladığı projelere değinen Vural, sözlerine şöyle devam etti: “Keşan’da kamunun arsa boşlukları var. Bunları değerlendireceğiz. Keşan’ın yararına ne gerekiyorsa onları yapacağız. Hakan Çevikel’in AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı zamanında; kavşaklar, Gençlik ve Spor İlçe binası, hastane için defalarca Ankara’ya gittik, bakanlarımızla görüştük. Bu işleri takip edersen olur. Bir işin planı ve projesi sunulacak, takibi yapılırsa olur. Ama plan yoksa takip etmezsen iş olmaz. Genç bir ekip ile yola çıkacağız. Elimizde plan ve projelerimiz olacak. Keşan’a neler yapabiliriz bunların takipçisi olacağız.”

“İLK İŞİM KEŞAN’A CEZAEVİ YAPMAK OLACAK”

Keşan İlçe Başkanı seçilmesi durumunda ilk işinin Keşan’a cezaevi yapmak olacağını ifade eden Adnan Vural, “Başkan seçilirsem ilk işim Keşan’a cezaevi yapmak olacak. Cezaevi Keşan’da bacasız sanayi gibi olacak. Cezaevinde yatan yakını olan bir kişi sürekli Edirne’ye gidip gelmek zorunda kalıyor. Tabii ki Allah kimseyi oralara düşürmesin. Ama olduğu zaman da yapacak bir şey yok. Keşan’da bir cezaevi olsa, ziyaretçisi olur, esnafa bir faydası olur. Mahkûm ziyaretine giden vatandaşın yol parası olmayabilir ama Keşan’da olmuş olsa, ekonomiye de faydası olacak. Elimizden ne geliyorsa yapacağız, yeter ki hayırlısı ile göreve gelelim. Cezaevinin yeri hazır. İzzetiye sınırlarında 90 dönümlük alan mevcut. Örneğin 60 dönümü cezaevi yapılsa, 30 dönümü yeni bir jandarma binası olabilir. Cezaevi de Keşan’a daha yakın olur, yeter ki bu işin yapılmasını isteyelim.” diye konuştu.

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı