Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Aday tanıtım toplantısında konuşan Helvacıoğlu: “Keşan’a canımı vermeye hazırım”

Aday tanıtım toplantısında konuşan Helvacıoğlu: “Keşan’a canımı vermeye hazırım”

AK Parti Keşan İlçe Teşkilatı tarafından  Keşanspor Düğün Salonu’nda İl Genel ve Belediye Meclisi üyeleri tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya; Edirne Milletvekili ve MKYK Üyesi Fatma Aksal, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, MHP Edirne İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Zümbül, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu ve partililer katıldı.

Kılınç: “Onlar konuşur, AK Parti yapar”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda ilk olarak, Gürcan Kılınç söz alarak, şunları söyledi: “AK Parti olarak, 31 Mart seçimleriyle ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamlayarak, sahaya indik. Kampanyamızın ana fikrini; milletimizin gönlüne girmek oluşturuyor. AK Parti belediyeciliğinde şehir planları, uzun vadeli ve hakkaniyetli şekilde hazırlanacaktır. Birilerinin siparişi üzerine değil; gereği neyse adaletli şekilde planlar hazırlanacaktır. Milletimizin karşısına memleket işi, gönül işi diyerek çıkmamızın sebebi budur. Birileri Türkiye’nin kötü durumda olduğunu dile getiriyor. Ancak, Türkiye 17 yılda dünya ülkeleriyle yarışmaya başladı. Keşan, 17 yılda yerin altından çıkamadı. Keşan sınıfta kaldı. AK Belediyecilikle birlikte Keşan’ı; İstanbul, Kayseri, Konya yapacağız. Onlar konuşur, AK Parti yapar.”

Daha sonra Süleyman Ferhatoğlu söz aldı.

Ferhatoğlu: “Cumhur İttifakı olarak, belediyeyi alacağız”

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve takım elbise

Ferhatoğlu konuşmasında şunlara yer verdi: “Cumhur İttifakı olarak, bu seçimleri alarak, zillet ittifakını halt edeceğiz. Cumhuriyet tarihinin en kritik ve milli beka açısından stratejik bir yerel seçimi olacak. Bu seçim, ülkenin geleceği açısından çok önemli. Cumhurbaşkanlığı sisteminin oturması açısından önemli bir seçimdir. Doğu ve Güneydoğu’da beka sorunumuz devam etmektedir. Ayrıca, Keşan’da sular rezalet durumda. Yollar çukur, park sorunları var. Keşan’a geldiğimde, pazaryerini gezdim ve orayı Keşanlılara yakıştıramadım. Keşan’ın sorunları çok büyük ve Cumhur İttifakı olarak, belediyeyi alacağız. Keşan, örnek bir şehir haline gelecektir.”

Toplantıda, Süleyman Ferhatoğlu’nun ardından İlyas Akmeşe söz aldı.

Akmeşe: “Seçimlerden zaferle çıkacağız”

Akmeşe’de şöyle konuştu: “Keşan’ın her mahallesini kucaklayan meclis üyelerimizle birlikte, 31 Mart’ta yapılacak seçimlerden zaferle çıkacağız. Biz, MHP’li kardeşlerimizle birlikte hiçbir zaman hesap yapmadık. Biz, bu zihniyetten Edirne ve ilçelerinden nasıl kurtarabilirizin hesabını yaptık. Projelerimizi açıklayacağız. Bunlar Keşan’ın zaten temel ihtiyaçlarıdır.”

Altunay, Sultangazi’de yaptığı hizmetleri anlattı

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, gülümseyen insanlar

Toplantıda daha sonra Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay söz alarak, görevde olduğu sürece yaptığı hizmetleri ve Keşan’da yapılması gereken projeleri anlattı.

Toplantıda daha sonra Fatma Aksal söz aldı.

Aksal: “Kadınlarımız, Edirne ve Keşan’da değişim istiyor”

Aksal, konuşmasında şunlara yer verdi: “Tüm kadınlarımızın, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Kadınlarımız, nüfusumuzun yarısını oluşturuyor. Diğer yarısını da, yetiştiriyor. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, kadınlar günü vesilesiyle, Edirne’ye geldi ve ‘kadınlar bizim gücümüzdür.’ dedi. Recep Gürkan, belediye meclisinde ilk 5 sıraya kadınları yerleştirmiş. Ama 8 ay önce genel seçimler yaşandı ve 1 tane milletvekili adayı dahi yoktu. Hatta, 1 kadın adayını son dakikada listeden nasıl çıkartıldığını bizler iyi biliyoruz. Edirneli kadınları asla kandıramazlar. Çünkü Edirneliler, hangi partinin kadınlara değer verdiğini çok iyi biliyorlar. Edirne’nin tek milletvekili olarak, bir kadın var. Kadınlarımız artık, Edirne ve Keşan’da değişim istiyor.”

“Edirne’ye 15 milyar lira yatırım yapıldı”

Fatma Aksal konuşmasını şöyle sürdürdü: “AK Parti olarak, Edirne’ye 15 milyar lira yatırım yapıldı. Sağlık anlamında, Edirne’ye 300 milyon lira yatırım yapıldı. Edirne’de hastane yapılmayan tek ilçemiz Uzunköprü kalmıştı, onunda yer tahsisi yapıldı ve yakın zaman içerisinde ihaleye çıkacaktır.”

“31 Mart akşamı kazanan Mustafa Helvacıoğlu değil; Keşan olacaktır”

Aksal, konuşmasını şöyle tamamladı: “Keşan artık, çöpten, çamurdan ve çukurdan bıktık. Lafta Atatürkçülük, laiklik olmuyor. Geçen hafta, CHP’nin yine bu salonda tanıtım toplantısı oldu. Toplantıda, sayın Okan Gaytancıoğlu‘biz cumhuriyet aşıklarıyız, biz Mustafa Kemal Atatürk aşıklarıyız.’ diyor. Bizlerde en az sizin kadar Atatürk aşığıyız, cumhuriyet aşığıyız. Ama lafta olmuyor. Bu millete ve ülkeye hizmet çalışmakla oluyor. Bugüne kadar yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. 31 Mart akşamı kazanan Mustafa Helvacıoğlu değil; Keşan olacaktır. Keşan’ın bir 5 yıl daha kaybetmeye lüksü yok. Keşanlılar bu seçimde tercihini hizmetten yana kullanacaktır.”

Toplantıda daha sonra Mustafa Helvcıoğlu’nun hayatını anlatan bir sinevizyon gösterisi yapıldı.

Sinevizyon gösteriminin ardından Helvacıoğlu söz aldı.

Helvacıoğlu: “Ben, muhtar adayı olsam onlar gibi broşür hazırlamam”

Görüntünün olası içeriği: 11 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, takım elbise ve iç mekan

Mustafa Helvacıoğlu, konuşmasında şunlara yer verdi: “Yerel kalkınmada, Keşan modeli geliştirdik. Belediyecilik, sadece büyüklerin konuştuğu çöp, çukur, çamur değil. Belediyecilik artık, yerel kalkınmayla anılmaya başladı. Cumhur İttifakı ve AK Parti belediyeciliği üniversite düzeyinde yapılıyor. Dünyayla yarışır hale geldik. Keşan’da ilkokul seviyesinde belediyecilik yapılıyor. 15 yıldır yer altından çıkılamayan bir belediyecilik yapılıyor. İpsala, 5 yılda yer altından çıktı ve yer üstünü de yaptılar. Projelerimizi anlatıyoruz ama birileri nasıl yapılacağını soruyorlar. Müsaade edin, 31 Mart’tan sonra nasıl yapacağımı göstereyim. 1 Nisan’dan sonra Keşan’ı nasıl bir üst lige çıkaracağımı görecekler. Onlar çalışmayı unutmuşlar. Ben, muhtar adayı olsam onlar gibi broşür hazırlamam. Keşan’ı amatör lige düşürdüler. İşimiz, gücümüz hizmet olacak. Ayrıca, Atatürkhepimizin lideridir. Cumhuriyet hepimizin önemli kriteridir. Biz, ortak değerlerimize sahip çıkıyoruz.”

“Keşan’a canımı vermeye hazırım”

Helvacıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Yerel seçimlere az bir zaman kaldı. Keşan’ın geleceğine yine Keşanlılar karar verecek. 30 yıldır ideolojiyle bizler uyutulmuşuz. Keşan ideolojiyle değil; hizmetle büyür. Keşan bunu fark edecektir. 15 yıllık bilgi birikimlerimle yola çıktım. Keşan’ın sevdalısı, evladı oldum. Keşan’a canımı vermeye hazırım. Keşan’ın kaderi değişmeli. Hep birlikte koşacağız ve uyumadan çalışacağız.”

Konuşmanın ardından Fatma Aksal’a forma, Cahit Altunay’a da plaket verildi.

Daha sonra Mustafa Helvacıoğlu, 5 yıl içerisinde yapmayı planladığı projelerini anlattı. Proje sunumun ardından İl Genel Meclisi adayları ve Belediye Meclisi adayları tanıtıldı.

Daha sonra toplu fotoğraf verilmesinin ardından toplantı sona erdi.

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı