Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Abdullah Kemik: “Turizm ve kalker ocağının ne alakası var?”

Abdullah Kemik: “Turizm ve kalker ocağının ne alakası var?”

Gökçetepe köyü Muhtarı Abdullah Kemik, kurulması planlanan kalker ocağı ve kırma eleme tesisiyle ilgili değerlendirmede bulundu.

“BÖLGEDEKİ TURİZM POTANSİYELİ GÖZ ARDI EDİLMEMELİ”

Gökçetepe köyünde kalker ocağı ilgili 26-27 Aralık’ta bilgi aldıklarını belirten Kemik, “Kalker ocağı açılması yönünde başvuru yapılmış. Bakanlık da kurumların görüşünün alınmasıyla ilgili Edirne Valiliği’ne yazı yazmış. Bu konuda daha önce de bir müracaat yapılmıştı. Gökçetepe köyü ve çevre halkının tepkileri olmuştu. Bu defa da yeni başvuru var. Kurumların görüşleri alınacak. Zannediyorum ki hiçbir kurum olumlu görüş vermeyecektir. Turizmle ilgili alınan kararlar var. Bu tip bir ocağa Gökçetepe’de izin verileceğini zannetmiyorum. Bölgedeki turizm potansiyeli göz ardı edilmemeli. Geçtiğimiz yıl günde 5-7 bin kişi civarında sirkülasyon oldu. Burada bir ocak açılması turizmin bittiği anlamına gelir. Bu konuda yaşanan örnekler var. Bu tip ocaklar sahil olmayan yerlerde açılmalı.

Bu tip bir şeyin ağıza alınmasını bile hayretle karşılıyorum. Turizm ve kalker ocağının ne alakası var? Böyle bir şey mümkün değil. Yazıya olumlu cevap verilmeyecektir. Her müracaatın bir sonucu var.” dedi.

“MÜRACAATI YAPAN KURULUŞUN İŞLEMLER

BAŞLAMADAN BAŞVURUSUNU GERİ ÇEKMESİNİ BEKLİYORUM”

Kemik, sözlerini şöyle tamamladı: “Ocağın tam nereye yapılacağını bilmiyoruz. Bu konuda bize de soru soracaktır. Durum tüm bölgeyi yakından ilgilendiriyor. Sadece Gökçetepe değil, Keşan’ı da ilgilendiriyor. Çevreden tatil için gelenler Keşan ekonomisine katkı sağlıyor. Bu ekonomik değerin bölgeden gittiği düşünün. O zaman turizmle ilgili her şeyi kapatalım, sadece taş ocaklarını açalım. Mümkün mü bu? Zamanla gelişmeleri takip edeceğiz. Bu olay duyulduğundan beri çok sayıda telefon aldım. Müracaatı yapan kuruluşun işlemler başlamadan başvurusunu geri çekmesini bekliyorum.”

(AYHAN GÜLVER)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap

Son Haberler

Bizi Takip Edin!

  • Reklam Alanı