Haber Keşan
Haber Keşan > Gündem > Abdullah Bostancı: “Enez’i daha iyi yerlerde görmek istiyorum”

Abdullah Bostancı: “Enez’i daha iyi yerlerde görmek istiyorum”

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı,  geçtiğimiz günlerde yaptığı Ankara ziyareti hakkında bilgiler verirken, amaçlarının Enez’i daha iyi bir konuma çıkarmak olduğunu söyledi.

“ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞIMIZLA GÖRÜŞECEĞİZ”

Bostancı, “Ankara ziyaretimizde toplam 4 konu görüşeceğiz. Belediye işçilerinin intibakları, Çevre ve Şehircilik Bakanımızla hazine yerleriyle ilgili bir görüşmemiz olacak. Kilitli taş fabrikanın yılsonu bilançoları ve İller Bankası’yla bir kredi görüşmemiz var. Hazine yerlerinin ne kadarı belediye ne kadarı maliyeye kalacak bununla ilgili bir çalışma yapıyoruz. Enez’in turizm hedefleri doğrultusunda nereye varması gerektiğinin bilinmesi gerektiği noktasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla görüşeceğiz.” dedi.

“GELECEĞE AİT PROJELERİMİZLE İLGİLİ ÖN HAZIRLIK YAPMIŞ OLACAĞIZ”

Enez’deki projelerin sürdüğünü ifade eden Bostancı, şunları söyledi: “Yapılması planlanan Kültür Merkezimiz vardı. Bunun yapımını Edirne reddetmişti. Fakat Kültür Bakanlığı’na yaptığımız itiraz sonucu Yüksek Kurul toplandı. Bu projeyi yapabilir hale getirdik. Bunun asıl projesini çizdirdim. Ne aşamada olduğunu öğreneceğiz. Gölleri temizleyip, etrafının taşlanmasıyla hem sivrisineklerden kurtarmak hem de gölleri eski balık yuvası haline getirmeyi hedefliyoruz. Geleceğe ait projelerimizle ilgili ön hazırlık yapmış olacağız. Bu projelerin İller Bankası tarafından yapılmasını da talep edeceğiz.”

“ENEZ’İ ÇOK DAHA İYİ YERLERE GÖTÜRMEK İSTİYORUM”

Açıklamasının sonunda aday olup-olmayacağı konusuna değinen Abdullah Bostancı, her zaman Enez’in menfaatlerini ön planda tuttuklarına dikkat çekerek, sözlerini şöyle tamamladı: “Hiçbir zaman kimseye aday olup olmayacağımı söylemedim. Eğer AK Parti beni uygun görürse aday yapar, ben de çıkarım. AK Parti’de görev istenmez, görev verilir. Kimse bana adaylık peşinde koştun diyemez. Biz, Enez’in menfaatleri peşinde koştuk. Enez halkının iktidarla nelerin yapılabileceğini gördüğüne inanıyorum. Hiç kimse alınganlık göstermesin. Büyük ilçelerle yarışıyoruz. Enez’in AK Parti’ye ihtiyacı var. 2014 yılında 67 trilyon borcu vardı. Ancak 40 trilyona indirebildik. Bugün Enez’de İŞKUR’la birlikte 450 kişi çalışıyor. Enez’i çok daha iyi yerlere götürmek istiyorum.”

(AYHAN GÜLVER)

Kaynak: Gazete Volkan

Yorum yap